EnglishEnglish
 
Ariel Ramirez z zespołem - Argentyńskie Tango

Ariel Ramirez z zespołem - Argentyńskie Tango

pt., 19 lutego 2016, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Agencja Echomusic Art Management oraz Strzeliński Ośrodek Kultury zapraszają na  wyjatkowy koncert argentyńskiego wirtuoza bandoneonu Ariela Ramireza (Argentyna), który odbedzie się w sali widowiskowej Strzelińskiego Ośrodka Kultury 19.02.2016 o godz. 19:00. 

Ariel Ramirez – Bandoneon (Argentyna)
Marcelo San Martin – Wokal (Chile)
Dominika Białostocka – gitara klasyczna
Marlena Grodzicka – Myślak – Skrzypce
Darek Samerdak – piano
Marcin Spera - Kontrabas

Ariel Ramirez – bandoneonista, gitarzysta, kompozytor - pochodzi z Argentyny (prowincja Cordoba). Współpracował z wieloma znakomitymi muzykami, m.in. z wybitnym argentyńskim skrzypkiem, NESTOREM GARNICĄ, wokalistą MARCELO TOLEDO, kubańskim wokalistą EL MUSO (exwokalista znanej grupy Buena Vista Social Club) etc. Wraz z zespołami, których był członkiem, koncertował w wielu krajach Południowej Ameryki: Chile,Brazylii, Paragwaju, Peru, Boliwii, Urugwaju, Wenezueli.

Otrzymał liczne wyróżnienia i nagrody na festiwalach folklorystycznych w Południowej Ameryce, wykonując utwory folkloru argentyńskiego i tango.

Od roku 2010 Ariel mieszka w Polsce, we Wrocławiu, gdzie założył zespół Ariel Ramirez Tango Quartet w składzie: Ariel Ramirez - bandoneon, Joao Teixeira de Sousa z Portugalii – wokal, oraz wrocławianie: Dominika Białostocka – gitara klasyczna, Darek Samerdak – piano, Marcin Spera – kontrabas .

Zespół wykonuje tradycyjne tanga argentyńskie oraz popularne tematy latynoamerykańskie w stylu tango. Urozmaiceniem repertuarowym są kompozycje z gatunku fado, niezwykle autentycznie i głęboko interpretowaneprzez Portugalczyka Joao de Sousę. Pierwsza płyta zespołu „AIRES” , wydana przez IBERIA Records, okazała się dużym sukcesem – na koncertach zarówno w Polsce jak i za granicą cieszy się niezmiennie sporym zainteresowaniem, sprzedając się licznie bez względu na rodzaj imprezy.

Dotychczas zespół wystąpił w wielu miastach Polski (Jaworki, Knurów, Kraków, Oława, Opole, Polanica Zdr., Poznań, Radom, Sopot, Staniszów, Świdnica, Warszawa, Wrocław, Ząbkowice Śl., Żary, i in.) zarówno w salach filharmonii lub teatrach jak i w klubach oraz na plenerach przy okazji znaczących festiwali muzycznych. Zespół koncertował również za granicą (Włochy, Niemcy). Najnowszym osiągnięciem grupy jest nagrana w 2012 roku płyta "NUEVOS AIRES" , której brzmienie wzbogacone zostało o skrzypce w wykonaniu młodej wrocławskiej artystki Marleny Grodzickiej-Myślak.Ponadto powstał video clip promujący miasto Wrocław do kompozycji Ariela Ramireza " WROCŁAW ZIELONY"

Bilety
Sprzedaż zakończona.