EnglishEnglish
 
At The Gates + support

At The Gates + support

2015-05-22 - 2015-05-23

Warszawa, Kraków
sprzedaż zakończona
Opis

At The Gates to prekursorzy melodyjnego death metalu. Zespół powstał w 1990 roku w Göteborgu. W latach 1996 - 2010 ich status aktywności zmieniał się kilkukrotnie, aby w grudniu 2010 roku formacja na dobre wznowiła koncertową działalność. Ich piąty, najnowszy album "At War With Reality", wydany 27 października br. jest pierwszym wydawnictwem od ponad 19 lat!! Album spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem dziennikarzy i fanów gatunku. Polska edycja magazynu Metal Hammer uczyniła go „albumem miesiąca” październikowego wydania!

Nie będzie to pierwsza wizyta At The Gates w naszym kraju. Polscy fani mogą czuć się wyróżnieni ponieważ w 2008 roku na DVD trafił występ zespołu z 30 grudnia 1995 roku. Muzycy zagrali wówczas pierwszy i jak dotąd ostatni koncert w Krakowie, a zapis tego wydarzenia został dołączony do limitowanej edycji wznowienia legendarnej już płyty "Slaughter Of The Soul"!

Zapowiedź polskich koncertów dostępna jest w tym miejscu: http://youtu.be/LuRt5L_luVc.

 At The Gates – z

 Wczesna kariera (1990-1994)

Zespół At The Gates został założony w 1990 roku przez byłych członków death/black metalowej formacji Grotesque. Debiutancka EP-ka "Gardens of Grief", wydana przez Dolores Records, przyczyniła się do podpisania kontraktu z wpływową brytyjską wytwórnią Peaceville Records. Pierwszym owocem współpracy była debiutancka, pełnowymiarowa płyta "The Red in the Sky Is Ours" z 1992 roku.

W 1993 roku, po zarejestrowaniu drugiego albumu "With Fear I Kiss the Burning Darkness", gitarzysta i zarazem jeden z założycieli zespołu, Alf Svensson, opuścił jego szeregi, by następnie skupić się na karierze artysty tatuażu oraz ilustratora komiksów, jak również na swoim elektroniczno-operowo-black metalowym solowym projekcie Oxiplegatz. Jego miejsce zajął były gitarzysta House of Usher - Martin Larsson..

Sukces i przełom (1994-1996)

W 1994 roku zespół wydał swój trzeci, przełomowy album "Terminal Spirit Disease". Rok później, nakładem Earache Records ukazał się album "Slaughter of the Soul", który okazał się  największym sukcesem komercyjnym zespołu i został doskonale przyjęty przez krytyków. Krążek ten utwierdził status zespołu jako jednej z czołowych formacji szwedzkiej sceny metalowej.  Pismo AMG  okrzyknęło go wzorcowym dla gothenburdzkiego brzmienia, a amerykański Decibel Magazine nazwał go "najbardziej wpływowym death metalowym albumem nadchodzącej dekady". Dzięki płycie zespół zdobył międzynarodowe uznanie, przyczyniając się m.in. do zorganizowania po raz pierwszy trasy po Stanach Zjednoczonych, a teledysk do utworu "Blinded by Fear" był bardzo często emitowany przez amerykańską stację MTV. Pomimo osiągnięcia międzynarodowego sukcesu, bracia Björler postanowili w 1996 roku opuścić zespół. Pozostali członkowie uznali kontynuowanie działalności At The Gates bez nich za niemożliwe, podejmując tym samym decyzję o jego rozwiązaniu.

Rozwiązanie zespołu (1996-2007)

Po rozwiązaniu At The Gates w 1996 roku, perkusista Adrian Erlandsson, basista Jonas Björler i gitarzysta Anders Björler założyli The Haunted. Tomas Lindberg współpracował z wieloma zespołami - w tym Skitsystem, The Crown, Lock Up oraz Nightrage - i jest obecnie członkiem The Great Deceiver oraz Disfear. Erlandson rozstał się z The Haunted by dołączyć do Cradle of Filth. W 2001 roku Peaceville Records wydała retrospektywny album At The Gates zatytułowany "Suicidal Final Art".

Reaktywacja (2007-2013)

18 października 2007 roku At the Gates ogłosił, że zagra w połowie 2008 roku kilka koncertów, w tym podczas Getafe Electric Festival, Roskilde Festival, Ruisrock, Wacken Open Air, Graspop Metal Meeting, Sweden Rock Festival, Gods of Metal, Hellfest Summer Open Air, Castle Festival oraz Bloodstock Open Air. Na maj 2008 roku zapowiedziana została także trasa koncertowa po Japonii u boku The Dillinger Escape Plan, Into Eternity, Pig Destroyer oraz Mayhem. W lipcu 2008 roku formacja koncertowała w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie w ramach "Suicidal Final Tour” a także w Anglii na festiwalu Bloodstock Open Air. Ich ostatni występ miał miejsce w Atenach, 21 września 2008 roku. Materiał z występu zespołu na festiwalu Wacken Open Air z 2008 roku jest dostępny na "The Flames of the End" DVD. Teraz powrócili z nową studyjna płyta “At War With Reality”, którą promować będzie światowa trasa koncertowa.

Aktualny skład:

Tomas Lindberg - wokale 
Anders Björler - gitary
Martin Larsson - gitary
Jonas Björler – gitara basowa
Adrian Erlandsson - perksusja

Źródło: organizator wydarzenia
Foto: Ester Segarra 

Bilety
Sprzedaż zakończona.