EnglishEnglish
 
Electron Festival meets AAF: Feldermelder, Bit-Tuner, Pedro Octahedro

"Electron Festival meets AAF": Feldermelder, Bit-Tuner, Pedro Octahedro
Avant Art Festival 2013

sob., 12 października 2013, 23:30

Bułka z masłem
ul. Włodkowica 8a
50-072, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Pod pseudonimem Feldermelder kryje się Manuel Oberholzer, który rozpoczął swoją muzyczną drogę już jako nastolatek, kiedy to podjął się pierwszych prób tworzenia dźwięków na Amidze 500. Dyscyplina i skupienie, które były mu potrzebne do pracy na komputerowych programach muzycznych, wciąż jest widoczna w jego kreatywnych bitach i aranżacjach. Muzyka Feldermeldera ma wiele korzeni i źródeł. Podczas jej tworzenia artysta inspiruje się zdekomponowanymi strukturami Stevena Reicha i Karlheinza Stockhausena, klasycznym jazzem i wszelkiej maści analogowymi i elektronicznymi projektami. Różnorodność muzyki, która daje mu natchnienie, odbija się w jego dźwiękowych podróżach i wpływa na jego wciąż ewoluujące brzmienie, stając się mapą i kompasem służącymi jako przewodnik w jego artystycznych wyprawach.

Psychodeliczne live acty Feldermeldera, podczas których wykorzystuje szeroką rangę analogowych i cyfrowych sprzętów, wywołują poruszenie publiczności we wszystkich zakątkach świata, gdzie występuje i występował. Poza wieloma państwami Europy, grał swoje koncerty w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Kolumbii, Brazylii, Argentynie i w Chile. Jego niekończące się poszukiwania z całą rzeszą innych muzyków pozwoliły mu na dopasowanie się do wszelkich możliwych miejsc, w których da się grać na żywo – do klubów, ruin, festiwali, squatów, muzeów, lasów, gór i statków.

Pozostałe projekty, w które zaangażowany jest Feldermelder (Toronaut, Deconstrucing Drumboys, Black Cargoes czy FM Grand Trio),nauczyły go łatwego przechodzenia z jednego muzycznego wszechświata do drugiego. I wcale nie chce spocząć na laurach – wciąż szuka nowych dróg wyrazu. Obok jego twórczości stricte kompozytorskiej i producenckiej, Feldermelder dał się poznać jako utalentowany twórca remiksów, który przerobił utwory m. in. Sinner DC, Oy, Mimetic, Scrubber Fox, Mochipet, Fitz Ambose i wielu innych.

Bilety
Sprzedaż zakończona.