EnglishEnglish
 
DJ Salaud aka Franz Treichler, Forest Swords, Dean Blunt, The Nest

DJ Salaud aka Franz Treichler, Forest Swords, Dean Blunt, The Nest
Avant Art Festival 2014

sob., 18 października 2014, 21:30

Dworzec Świebodzki
pl. Orląt Lwowskich 20b
Wrocław
sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Z przykrością informujemy, że z powodów osobistych Haxan Cloak odwołał swoje najbliższe koncerty, w tym występ na AVANT ART FESTIVAL (18.10). Artysta nie wystąpi także w Madrycie, Bergen i Essen.
--------

Informujemy, że nastąpiła zmiana godziny wydarzenia. Koncerty rozpoczną się o godz. 21:30
Opis

DJ SALAUD

Projekt Franza Treichlera - znanego głównie jako lider kultowego The Young Gods - przeznaczony jednakże nie tylko dla fanów tej zasłużonej grupy. Po eksploracji rozmaitych pól działalności muzycznej (kompozycja utworów na potrzeby przedstawień tańca nowoczesnego, doświadczeniu w charakterze producenta i realizatora dźwięku, współpracy z licznymi artystami audiowizualnymi, tworzeniu ścieżek dźwiękowych do niemych filmów, dokumentacji field recording muzyki i życia codziennego plemion Amazonii) artysta ujawnił się jako didżej dla wybrednych: zrywając z archetypem klubowego wodzireja proponuje wspólną wycieczkę w rejony muzycznych ekstremów, ujawnia bruitystyczne inklinacje, zaprasza do obcowania z katartycznym hałasem.

FOREST SWORDS

Matthew Barnes, tworzący muzykę na pograniczu estetyk art rocka i post-dubstepu już swoim debiutem pt. „Dagger Paths” z 2010 r. rozwiał wątpliwości wszystkich tych, którzy zaczęli powiątpiewać w kreatywne siły postmodernizmu. Artysta nie obawia się bowiem sięgać po zabiegi stylistyczne znane z drone, hip-hop, shoegaze, techno, rock, R&B, pop czy chillwave: w utworach Forest Swords znaleźć można twórcze odwołania do aury ewokowanej przez artystów takich jak Massive Attack, King Tubby, Burial, a nawet Ennio Morricone, które bezkolizyjnie tworzą kolorowy, pasjonujący dźwiękowy pejzaż.


DEAN BLUNT


Znany z docenionego zarówno przez krytykę jak i słuchaczy Hype Williams, Dean Blunt w pojedynkę kontynuuje eksperymenty i poszukiwania, wytyczone przez tę grupę. Owiany mgiełką tajemnicy i dezinformacji artysta tworzy muzykę skrojoną do swojego wizerunku publicznego: hipnotyczną, halucynacyjną, chwilami transową, nostalgiczną, nawiązującą do estetyki trip- i hip hopu, zmutowanego R&B, ale i niektórych produkcji Davida Sylviana. Romantyczny, chwilami ambientalny chamber-pop XXI wieku.

Bilety:
- 25 PLN (przedsprzedaż)
- 30 PLN (w dniu koncertu)

źródło: materiały organizatora

Bilety
Sprzedaż zakończona.