EnglishEnglish
 
Lutto Lento (PL), Powell (UK), Flowdan (UK), Regis (UK), Actress (UK)

Lutto Lento (PL), Powell (UK), Flowdan (UK), Regis (UK), Actress (UK)
Avant Art Festival 2017 Warszawa

sob., 7 października 2017, 22:00

Klub Niebo
ul. Nowy Świat 21
Warszawa
sprzedaż zakończona
Opis

Lutto Lento

Lubomir Grzelak, artysta dźwiękowy, muzyk i DJ, współwłaściciel DUNNO Recordings, występuje zwykle pod pseudonimem Lutto Lento. Wykorzystuje w dużej mierze wyszukiwane i nagrane dźwięki, syntezatory, obiekty, konstruowane przez siebie pętle taśmowe. Występował na wielu festiwalach, odbył trasy koncertowe między innymi z Bonnie Prince Billy, występował w różnych kolaboracjach, także z Michałem Urbaniakiem podczas festiwalu Era Schaeffera. Komponuje muzykę do teatru i tańca współczesnego, skomponował ścieżkę dźwiękową do filmu Michała Marczaka 'Wszystkie Nieprzespane Noce'. Jego muzyka ukazała się w takich wytwórniach jak FTD, Where To Now? czy Transatlantyk. W tym roku wydał debiutancki album długogrający “Dark Secret World”.

Powell (UK)

Brytyjski, kwaśny ekstrakt w beatowych odcieniach, o nieco cut-upowym IDM-uroku. Muzyka do tańca eksperymentalnego.

Czerpiący inspiracje z acid, techno, punk i zacierający granice między tymi gatunkami, londyński DJ i producent od początku dekady umacnia i potwierdza swoją pozycję na niwie muzyki elektronicznej. Nie tracąc na walorach imprezowych, twórczość jego pozostaje odarta z ozdobników, surowa, w niespodziewany sposób meandrująca – zachowując właściwe parametry zabawowe. Koktajl silnie zakwaszony, beaty odpowiednio gęste i głębokie, cięcia, skrawanie i inne cut-upowe zabiegi tworzą szklarniowe warunki do tańca eksperymentalnego. P.S. Nie znosi go sam Steve Albini.

Flowdan (UK)

Pamiętana z występu na AAF 2015 legenda UK-grime powraca: mistrzowski MC-warsztat na kanwie bitewnych nastrojów młodzieży z kiepskich dzielnic.

UK-grime w najlepszym wydaniu ponownie na scenie Avant Art. Znany ze współpracy m.in. z The Bug, MC przyswaja, przetwarza i wyraża nastroje młodzieży z zapadłych sektorów metropolii: gniew, frustracja i przemoc dzięki precyzji i indywidualnemu sznytowi artysty bezkonfliktowo łączą się tu z nastrojami energetyczno-imprezownymi. Jungle, ragga, wygięty po swojemu post-dubstep.

Regis (UK)

Klasyk brytyjskiego techno o odcieniu przemysłowym i założyciel wytwórni Downwards: wyczuwalne inspiracje wczesnym UK-industrial, silna redukcja brzmieniowa, miejskie hipnotyzmy.

Aktywny od ponad dwóch dekad założyciel (w 1993 - wraz z Peterem Huttonem aka Female) wpływowego labelu Downwards z żelazną konsekwencją i w niezliczonych inkarnacjach badający potencjał techno w jego przemysłowych odcieniach. Zakorzeniony w (post-)industrial lat '80, brytyjski DJ i producent bada warunki wyjściowe dla wielopłaszczyznowej redukcji i przestrzenie hipnagogiczne, które, nie tracąc potencjału tanecznego, pozostają bezkompromisowe, synestezyjne, hipnotyczne.

Actress (UK)

Brytyjski producent powraca po kilku latach ciszy z nowym materiałem dla Ninja Tune: w wydaniu jednocześnie klubowym, jak i najbardziej do tej pory eksperymentalnym: afrofuturyzm, electro/calypso, Detroit techno skorelowane przy pomocy precyzyjnych dawek szumów i zgrzytów. Na AAF artysta zaprezentuje się w secie Djskim.

Zwarta, niepozbawiona ostrza eksperymentalnego, formuła klubowa w odcieniach afrofuturystycznych. Z nowym albumem dla Ninja Tune, w kolażowy a zwarty i emocjonalnie naznaczony sposób, brytyjski artysta ściera ze sobą nastroje Detroit-techno, inklinacje ciemnym electro/calypso, jakości charakterystyczne dla odtwarzaczy przenośnych, szumy i zgrzyty, przy konsekwentnie głębokich beatach. Podczas tegorocznej edycji AAF zaprezentuje się w secie Djskim.

Bilety
Sprzedaż zakończona.