EnglishEnglish
 
Baaba

Baaba

wt., 9 grudnia 2014, 20:30

sprzedaż wstrzymana
Opis

BAABA z nową płytą w Starym Klasztorze!

Baaba w odświeżonym składzie w listopadzie wydaje nową płytą długogrającą pt."EasterChristmas". 

Do zespołu dołączył znakomity muzyk, perkusista Jan Młynarski, znany z J=J i Oszibarak, oraz własnego projektu Młynarski Plays Młynarski. 

We Wrocławiu premierowy koncert będzie miał miejsce 9 grudnia w gotyckich wnętrzach klubu Stary Klasztor przy ul. Purkyniego 1.

Baaba to już instytucja na polskiej scenie niezależnej. Przed ponad 10 lat swojej działalności zespół zwiedził prawie całą Europę, zagrał na  najważniejszych festiwalach w Polsce, w roku 2012 zaliczył swoją pierwszą trasę po Stanach Zjednoczonych, otrzymał też nominację do nagrody Fryderyki. To w pigułce. A teraz trochę historii. Grupa powstała w roku 2000 i szybko zaczęła egzystować na krajowej scenie, koncertując i zbierając  świetne recenzje na festiwalach i w klubach w Polsce i Europie. Już od pierwszej swojej edycji (2002) Baaba koncertowała w Polsce i za granicą (Anglia, Francja, Niemcy, Słowacja, Czechy, Rosja, USA), zarówno w klubach, jak i podczas uznanych festiwali elektronicznych i jazzowych (Fertilizer Festival, SKIF Festival, Warsaw Summer Jazz Days, Les Nuits Europeenes, Opener, Off Festival, Sonic City, Unsound New York). W 2010 roku ukazała się płyta pod  tytułem “Disco Externo”, zbierając świetne recenzje w polskiej prasie. Baaba była też nominowana do nagrody „Mateusze” Programu III Polskiego Radia. 

2011 to płyta „Baaba Kulka” z niestandardowo potraktowanymi utworami grupy Iron Maiden, koncerty, nominacja do Fryderyka.

W roku 2012 Baaba wydała album z muzyką Krzysztofa Komedy („The Wrong  Vampire”z gościnnym udziałem Natalii Przybysz i Małgorzaty Sarbak), zagrała trasę po Polsce, odwiedziła USA, Niemcy i Ukrainę. 

W 2013 Zespół Baaba wraz z Gabą Kulką oraz Buniem (Dick 4 Dick) nagrał  winylową EP-kę z muzyką zapomnianych polskich zespołów bigbitowych i po raz pierwszy w swojej karierze trafił na listę przebojów PR III.

W zespole BAABA Występują:

Bartosz Weber – gitara, sampler
Piotr Zabrodzki – gitara basowa, śpiew
Tomasz Duda - saksofony, flet , sampler
Jan Młynarski - perkusja

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż wstrzymana.