EnglishEnglish
 
Barbara Piotrowska tribute to Ella Fitzgerald -Summer Jazz Night

Barbara Piotrowska tribute to Ella Fitzgerald /Summer Jazz Night

pt., 28 lipca 2017, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Godzina 20:00 - Barbara Piotrowska tribute to Ella Fitzgerald

Zapraszamy na koncert poświęcony twórczości Elli Fitzgerald, który poprowadzi Barbara Piotrowska z muzykami: Dominik Mąkosa, Bartek Chojnacki, Dawid Opaliński, Dariusz Rubinowski.

Godzina 22:00 - Summer Jazz Night Session

Zapraszamy na Jazz na żywo z największymi standardami Jazzowymi w ciekawych aranżacjach.


Ella Jane Fitzgerald (ur. 25 kwietnia 1917 w Newport News, zm. 15 czerwca 1996 w Beverly Hills)– amerykańska wokalistka jazzowa, zwana „pierwszą damą piosenki” (ang. First Lady of Song). Jedna z najwybitniejszych śpiewaczek w historii tego gatunku. Odznaczona Medalem Wolności przez prezydenta George’a Busha.

W 1934 debiutowała w konkursie piosenki w „Apollo Theater” w nowojorskim Harlemie. Szybko została dostrzeżona jako obiecujący talent i zaangażowana do orkiestry swingowej Chicka Webba. Po jego śmierci objęła kierownictwo zespołu (1939) i zmieniła jego nazwę na Ella Fitzgerald and Her Famous Orchestra.

W 1941 rozpoczęła karierę solową, śpiewając w klubach i salach koncertowych Nowego Jorku. Po II wojnie światowej występowała m.in. z grupą All Stars w ramach Jazz at the Philharmonic. Z JATP koncertowała również w Europie. W 1965 wystąpiła w Polsce.

Trzykrotnie wychodziła za mąż. Jej drugim mężem był słynny kontrabasista Ray Brown, z którym adoptowała syna swojej kuzynki. Pod koniec życia straciła wzrok wskutek zaawansowanej cukrzycy, a w 1993 z powodu dalszych powikłań przeszła amputację nóg. Niedługo po ostatniej operacji zmarła w swoim domu w Beverly Hills. Została pochowana na cmentarzu Inglewood Park w Inglewood

Bilety
Sprzedaż zakończona.