EnglishEnglish
 
Before 9 Tauron Festiwal Nowa Muzyka 2014: MODERAT

Before 9 Tauron Festiwal Nowa Muzyka 2014: MODERAT

sob., 29 marca 2014, 20:00

Galeria Szyb Wilson
ul. Oswobodzenia 1
40-403, Katowice
sprzedaż zakończona
Opis

MODERAT - multimedialne koncerty genialnego trio w Katowicach oraz Poznaniu!

Gwiazdy festiwalu Tauron Nowa Muzyka, współpracownicy Radiohead, wybitne postaci elektronicznej sceny czyli Moderat zaprezentują swoje niesamowite multimedialne show na koncertach w Katowicach! Show w katowickiej Galerii Szyb Wilson odbędzie się w ramach cyklu "Before Tauron Nowa Muzyka".

Wybitne trio muzyków Modeselektor i Apparat wraca na sceniczne deski po przerwie spowodowanej motocyklowym wypadkiem frontmana grupy - Saschy Ringa aka Apparat.

Dla licznych polskich fanów zespołu, wiosenne koncerty to okazja, aby wreszcie na żywo posłuchać materiału ze znakomitego krążka "II", który powszechnie uznawany jest za jeden z najlepszych albumów 2013 roku. 

Dodatkowe polskie daty, to efekt niezwykłej popularności Moderata nad Wisłą. Przypomnijmy, że w lutym berlińczycy zagrają też w stołecznym klubie Basen. Wcześniej zespół odwiedził też nasz kraj przy okazji wspólnego koncertu z Radiohead w Poznaniu, a także jako gwiazda festiwalu Audioriver i ostatniej edycji katowickiej imprezy Tauron Nowa Muzyka.

Płyty Moderata zachwycają stylistycznym bogactwem, wycyzelowanym brzmieniem, precyzyjnymi rytmami i - przede wszystkim - doskonałymi piosenkami. Sascha Ring aka Apparat potwierdza na "dwójce", że jest nie tylko doskonałym producentem, ale też świetnym wokalistą. Nie przypadkiem Moderat to ulubieńcy Thoma Yorke'a i Radiohead - to po prostu pokrewne dusze, muzycy, którzy najciekawsze współczesne inspiracje kodują w otwartych głowach i filtrują przez własną unikalną wrażliwość. "II" to epickie, emocjonalne, liryczne hity, przy których można zatańczyć, słowem: klasyk XXI wieku. Zespół Moderat ma też na koncie współpracę z Unicef - przejmująca piosenka "Gita" z ostatniego albumu posłużyła jako soundtrack do kampanii Unicef przeciwko przemocy domowej.

MODERAT "Bad Kingdom"
http://youtu.be/I1gewNVv1UY

MODERAT "Gita" (UNICEF campaign)
http://youtu.be/5rS6ffHrJwQ

Bilety:

80 zł - przedsprzedaż, II pula
90 zł - w dniu koncertu

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.