EnglishEnglish
 
Before Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2013: Hypnotic Brass Ensemble

Before Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2013: Hypnotic Brass Ensemble

pon., 27 maja 2013, 20:00

Jazz Club Hipnoza
pl. Sejmu Śląskiego 2
Katowice
sprzedaż zakończona
Opis

 

Hypnotic Brass Ensemble w ramach cyklu Before Tauron Nowa Muzyka  27.05. w katowickim Jazz Club Hipnoza.

Tym, co zwraca największą uwagę w przypadku Hypnotic Brass Ensemble, jest bez wątpienia ich niesamowite zgranie. Porozumienie jakie osiągają grając ze sobą na scenie to coś z pogranicza najczystszej magii, dzięki której szalone improwizacje na osiem dęciaków i perkusję osiągają taką intensywność o jakiej inne brass bandy mogą tylko pomarzyć. Biorąc pod uwagę, że łączą ich rodzinne więzi, oraz to, że od najmłodszych lat ćwiczyli granie jazzu i funka pod kontrolą własnego ojca Kelana Phila Cohrana, trębacza związanego z legendarną Sun-Ra Arkestra, można stwierdzić, że połączone siły genów i wychowania doprowadziły do powstania zespołu, którego jeszcze przez długie lata nikt nie będzie w stanie skopiować.

W ich muzyce przewija się wszystko, co najciekawsze w afro-amerykańskich dźwiękach, a każdy z braci wnosi do zespołu swoje fascynacje i pomysły na granie, które tworzą niepowtarzalną mieszankę jazzu, soulu, funka, hip-hopu, r’n’b i grania przebojów za które przypadkowy człowiek snujący się po zimnych ulicach ich rodzinnego Chicago, chętnie wrzuci jakiś grosz do kapelusza, marząc o tym by choć trochę się rozgrzać. Mimo tego, że przez ostatnie lata stali się ulubieńcem największych festiwali muzycznych na świecie, a ich oficjalnie wydawane płyty rozchodzą się w sporych nakładach, wciąż słychać w ich muzyce tą uliczną zadziorność oraz niepowtarzalną umiejętność natychmiastowego dostosowania repertuaru do oczekiwań publiczności.

Już 27 maja chcielibyśmy zaprosić Was na koncert Hypnotic Brass Ensamble, który odbędzie się w katowickim Jazz Clubie Hipnoza w ramach tegorocznego cyklu imprez Before Tauron Muzyka i wierzymy, że energetyczna, radosna muzyka braci Cohran wprowadzi Was idealnie w przedwakacyjny nastrój. 

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety:
30zł - przedsprzedaż
35zł - w dniu koncertu 

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.