EnglishEnglish
 
Before Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2013: Kamp!

Before Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2013: Kamp!

czw., 13 grudnia 2012, 20:00

Jazz Club Hipnoza
pl. Sejmu Śląskiego 2
Katowice
sprzedaż zakończona
Opis

 

Kamp! - premierowe otwarcie cyklu Before Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2013.  13 grudnia, godzina 20.00, Katowice, Jazz Club Hipnoza.

Wprawdzie do końca 2012 roku pozostało trochę czasu, ale już teraz chcieliśmy Was zaprosić na pierwszy koncert z cyklu Before Tauron Nowa Muzyka 2013, który od grudnia będzie gościł w najlepszych klubach całego kraju. Wydarzenie to zasługiwać będzie na szczególną uwagę z przynajmniej kilku powodów. Zaczynamy 13 grudnia w katowickim Jazz Clubie Hipnoza dając okazję do zaprzyjaźnienia się z długo wyczekiwany albumem fenomenalnego zespołu Kamp! Data ta jest warta zapamiętania z przynajmniej dwóch dodatkowych powodów. Wtedy bowiem przedstawimy Wam pierwszego artystę przyszłorocznej edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka, a do sprzedaży trafi limitowana ilość karenetów czterodniowych. Festiwal odbędzie się między 22 a 25 sierpnia 2013 roku na terenie nowej siedziby Muzeum Śląskiego w Katowicach - tym samym potwierdzamy: wracamy na stare miejsce.

13 grudnia, godzina 20.00, Jazz Club Hipnoza, Kamp!  Support: Hau_Mikael 

Kamp! to prawdziwy fenomen na polskiej scenie. Ich debiutancki album jest jedną z najbardziej oczekiwanych polskich płyt ostatnich lat. Bez cienia przesady nazywani są najlepszym zespołem grającym elektronikę. “Breaking A Ghost’s Heart”, “Heats”, “Distance Of The Modern Hearts”, to tylko część ich repertuaru i fragment twórczości wydawanej przez własny netlabel Brennnessel. Singiel “Cairo” z 2011, ukazał się nakładem portugalskiej wytwórni Discotexas, co zaowocowało współpracą przy kolejnych wydawnictwach tego labelu, w tym remixem dla Appaloosy. Nowe interpretacje dla innych artystów są zresztą ważnym elementem muzycznej działalności Kamp!. Szerokim echem odbiły się ostatnio dwie produkcje dla polskich wykonawców – folkowego duetu Twilite i Brodki. Ta ostatnia zdecydowała, że “Dancing Shoes” w remixie chłopaków, jest kolejnym singlem promującym jej EP’kę “LAX”. To nietypowa sytuacja na polskiej scenie muzycznej, kiedy remix, a nie nagranie oryginalne, trafia do rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych. Do “Dancing Shoes” w remixie Kamp! powstał teledysk, który w ciągu tygodnia od premiery obejrzało ponad 150 tysięcy osób.

Kamp! swój pierwszy, imienny album wydadzą 23 listopada 2012. Na płycie znajdzie się jedenaście utworów – 8 premierowych oraz 3 znane już single: “Cairo”, “Distance Of The Modern Hearts” oraz “Heats”. Z całą pewnością ta płyta będzie odpowiadała za nowe otwarcie na krajowej scenie muzycznej, która musi przyzwyczaić się, że elektronika to już nie tylko Dj, ale także świetne live acty i rock’n’rollowa popularność.

Choć Tomek, Michał i Radek kiedyś na odczepne mówili, że ich muzyka to klasyczne tech-duby, po pierwszym kontakcie z Kamp! jest jasne, że inspiracji jest wiele. Bowie, francuski house, szwedzka elektronika spod znaku Studio czy The Field, dreampop Beach House i Wild Nothing czy wreszcie najbardziej oczywiste zamiłowanie do dokonań wytwórni DFA.

Dyskografia: Kamp! LP (Brennnessel,2012)

Cairo EP (Discotexas, 2011) Heats SP (Brennnessel, 2010) Breaking a ghost's heart SP (Brennnessel, 2009) Thales one EP (Brennnessel, 2009)

Remiksy: Brodka - Dancing Shoes (Kayax, 2012) Twilite - I Am The Sun (2012) Appaloosa - Patchwork (Discotexas, 2011) Thieves Like Us - Never Known Love (deBonton, 2010) Indigo Tree - I Am The Car (2010)

Festiwal Tauron Nowa Muzyka | Muzeum Śląskie | Katowice | 22-25.08.2013 

 

Bilety:
25zł - przedsprzedaż
30zł - w dniu koncertu

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.