EnglishEnglish
 
Before Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2013: Saschienne

Before Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2013: Saschienne

sob., 15 czerwca 2013, 20:00

Jazz Club Hipnoza
pl. Sejmu Śląskiego 2
Katowice
sprzedaż zakończona
Opis

Tokiomonsta, Saschienne! Dwa dni, dwa koncerty - Jazz Club Hipnoza! 

Before Tauron Nowa Muzyka 2013 już 14 i 15 czerwca w Katowicach.

 

Sezon festiwalowy zbliża się wielkimi krokami. Już wkrótce na Śląsku pojawią się największe gwiazdy nowych brzmień, a my, żeby umilić Wam oczekiwanie na występy Two Fingers, Brandt Brauer Frick Ensemble czy Squarepushera, chcielibyśmy zaprosić Was na dwa wyjątkowe koncerty w ramach cyklu Before Tauron Nowa Muzyka 2013.

Już 14 czerwca w katowickim Jazz Clubie Hipnoza wystąpi Tokimonsta, jedna z najlepszych beat-makerek z Zachodniego Wybrzeża porównywana z klasykami pokroju DJa Krusha i DJa Shadowa i pierwsza DJka, której nagrania znalazły się w katalogu prestiżowej wytwórni Brainfeeder, założonej przez inną legendę instrumentalnego hip-hopu – Flying Lotusa. 

Choć kariera Jennifer Lee zaczęła się zaledwie pięć lat temu, to ta klasycznie wykształcona artystka łącząca z wielką wprawą delikatne fortepianowe melodie z połamanymi, hip-hopowymi i jazzowymi rytmami, zdążyła już zagrać na najważniejszych festiwalach muzycznych na świecie, takich jak Sonar czy Coachella, a o jej remixy zabiegały gwiazdy pokroju Justina Timberlake’a. W Katowicach pojawi się z zupełnie premierowym materiałem pochodzącym z opublikowanej w kwietniu drugiej płyty – Half Shadows – odwołującym się dość bezpośrednio do muzyki z lat osiemdziesiątych. Ciężkie bity, niepokojące brzmienia syntezatorów i prawdziwe mistrzostwo w wyczuwaniu oczekiwań publiczności – tego właśnie możecie się spodziewać po czerwcowym koncercie Tokimonsta!

Dzień później natomiast - 15 czerwca - również w katowickiej Hipnozie zagra dla Was niesamowity berliński duet Saschienne, przyjęty z ogromnym aplauzem podczas ubiegłorocznej edycji naszego festiwalu. Jego twórcy – Sascha Funke oraz Julienne Dessagne – to niemiecko-francuskie małżeństwo, zafascynowane twórczością Petera Glassa oraz dokonaniami innych wielkich mistrzów minimalu, które stanowiły dla nich największą inspirację, potrafili przekształcić swoje fascynacje w zestaw świetnych utworów, które mogą poruszyć zarówno wielbicieli delikatnej fortepianowej klasyki, tanecznego house, jak i miłośników dobrze napisanych piosenek. Delikatny, eteryczny głos Dessagne i jej wirtuozeria w grze na fortepianie nadały zupełnie nowego oblicza muzyce Funkego, znanego raczej z tworzenia potężnych parkietowych hymnów, a muzyka tworzona przez duet bywa określana jako „new romantic techno”. Ich ubiegłoroczny album Unknown okazał się jedną z najlepiej ocenianych płyt roku. W Katowicach pojawią się z repertuarem złożonym z nowych, premierowych piosenek.

Saschienne - 15.06.2013

Bilety: 
20 zł (przedsprzedaż)
25 zł (w dniu koncertu) 

Bilety
Sprzedaż zakończona.