EnglishEnglish
 
Before Tauron Festiwal Nowa Muzyka 2015: Pink Freud plays Autechre

Before Tauron Festiwal Nowa Muzyka 2015: Pink Freud plays Autechre

niedz., 18 stycznia 2015, 20:00

Jazz Club Hipnoza
pl. Sejmu Śląskiego 2
Katowice
sprzedaż zakończona
Opis

18 stycznia w katowickim Jazz Clubie Hipnoza wystąpi grupy Pink Freud, która pojawi się tam z materiałem zawierającą nowe aranżacje i interpretacje utworów legendarnego duetu Autechre. Klasycy IDM nie od dziś inspirują całą rzeszę muzyków, poszukujących skomplikowanych struktur rytmicznych i niecodziennych brzmień, a tym razem ich dokonania zostaną przetłumaczone na gitarę basową, trąbkę, saksofon barytonowy i perkusję.

Jak mówi Wojciech Mazolewski, lider Pink Freud i pomysłodawca tego niecodziennego eksperymentu, muzyka Autechre pojawiła się w jego życiu w latach 90-tych, stając się momentalnie obiektem uwielbienia. Pomimo futurystycznych brzmień, w nagraniach manchesterskiego duetu można znaleźć wiele elementów stanowiących podstawę jazzowej tradycji, obecnych na płytach największych mistrzów tego gatunku, takich jak Coltrane czy Pharoah Sanders, a ich pozbawiona zahamowań wyobraźnia muzyczna może stanowić wzorzec dla każdego muzyka.

Pink Freud pod przewodnictwem Mazolewskiego już raz zmierzył się z muzyką Autechre, nagrywając w 2010 roku własną interpretację utworu Goz Quartet, która ukazała się na płycie Monsters of Jazz, a zapowiedziany na 2015 rok album z coverami Autechre, na którym znajdą się między innymi takie niezapomniane klasyki jak Basscadet czy Laughing Quartet to logiczna kontynuacja tego kroku i wyraz hołdu wobec mistrzów, którzy ukształtowali wyobraźnię muzyczną całego zespołu. 

Muzykom na scenie będą towarzyszyć specjalnie przygotowane na tę okazję wizualizacje i efekty, za którymi stoją artyści z kolektywu Atelier S10.

Katowicki występ będzie wyjątkowy jeszcze z jednego powodu - całość materiału zostanie bowiem zarejestrowana, a album z występem na żywo ukaże się nakładem MMRec. jeszcze przed X edycją Festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2015!

Pink Freud wystąpi w składzie:

Adam Baron - trąbka
Rafał Klimczuk - perkusja
Karol Gola - saksofon
Wojtek Mazolewski - bas

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.