EnglishEnglish
 
Beltaine

Beltaine

czw., 12 listopada 2015, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Zapraszamy 12 listopada do klubu muzycznego Stary Klasztor na kolejną odsłonę Folkowego Grania. Tym razem gospodarzem wieczoru będzie dobrze znany wrocławskiej publiczności zespół BELTAINE.

Beltaine to jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny world music. Muzyke Beltaine trudno jednoznacznie zdefiniować. Charakterystyczne brzmienie grupy jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych. Wprawdzie główną inspiracją dla muzyków zawsze była szeroko pojęta muzyka tradycyjna (world/celtic), muzycznie zespół zmierza po prostu przed siebie. Eksperymentuje i zaciera granice miedzy tradycją, a nowoczesnością.

Zespół powstał w 2002 r. w Katowicach, obecnie Beltaine tworzy 7 muzyków. Grupa wydała 4 albumy studyjne oraz album live będacy muzycznym zapisem trasy koncertowej z gościnnym udziałem harsty Jochena Vogela.Pierwsze trzy studyjne płyty zostały uznane za folkowe wydawnictwa roku w plebiscycie „Wirtualne Gesle”, współorganizowanym przez Polskie Radio.

Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.

 

 

 

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.