EnglishEnglish
 
Bernhoft

Bernhoft

wt., 20 października 2015, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Jarle Bernhoft. Nieziemski głos rodem z Norwegii. 

Artysta, który w pojedynkę potrafi zawładnąć sceną i sercami Słuchaczy. Spotkajcie się z nim 20 października w Sali Koncertowej przy ul. Karkonoskiej 10 na koncercie w dobrym tonie. Tylko z Radiem RAM. 

Jarle Bernhoft to jeden z najciekawszych głosów na współczesnej europejskiej scenie. Jest artystą wszechstronnym. To doskonały piosenkarz, świetny gitarzysta, wyjątkowy kompozytor i multiinstrumentalista. Piosenkarz obdarzony nieziemskim głosem i charyzmą. Na scenie jest fenomenalny. Urodził się 27 czerwca 1976 r. w Nittedal, we wschodniej Norwegii, ale od dawna mieszka w Oslo. 

Pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach, jego ojciec był śpiewakiem operowym. 

Zanim zdecydował się na karierę solową był wokalistą rockowych zespołów Explicit Lyrics oraz SPAN. Współpracował również z takimi artystami jak Kristin Asbjørnsen, Siri Gjære, Hanne Hukkelberg, Dadafon, Karl Seglem, Bigbang, jazzowym sekstetem Køhn/Johansen, był także członkiem zespołu rockabilly Green Granadas. Karierę solową rozpoczął wydaniem jesienią 2008 r. albumu Ceramik City Chronicles. W 2011 artysta wydał drugi album studyjny - Solidarity Breaks, o nowocześniejszym brzmieniu niż debiutancki. Płyta zebrała generalnie bardzo dobre recenzje, a publiczność przyjęła ją wręcz entuzjastycznie. Potwierdzeniem sukcesu albumu "Solidarity Breaks" było uhonorowanie Jarle dwiema nagrodami Spellemannprisen (norweski odpowiednik Grammy) - dla muzyka roku i wokalisty roku. Najnowszym albumem artysty jest "Islander" wydany w 2014 roku za którą został nominowany do nagrody Garmmy za najlepszy album R&B. Radio RAM ma zaszczyt współpracować z Jarle Bernhoftem już po raz trzeci. I wciąż nam mało;) Zapraszamy na koncert w dobrym tonie.

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego parkingu Radia Wrocław (wjazd od ul. Żołnierskiej)

Bilety
Sprzedaż zakończona.