EnglishEnglish
 
Bibobit

Bibobit

czw., 7 kwietnia 2016, 21:00

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Informujemy o zmianie godziny koncertu zespołu Bibobit w klubie Vertigo w czwartek 7 kwietnia. Występ rozpocznie się o godz. 21. W imieniu organizatorów koncertu przepraszamy za niedogodności.
Opis

Liderami zespołu Bibobit są Daniel Moszczyński i Bartek Pietsch - duet producencki, czerpiący inspirację z jazzu, elektroniki oraz hip-hopu. Zespół nieszablonowo łączy jazzowe harmonie, magie rytmu i tłustą elektronikę z energetycznym wokalem. Kocha moc żywych instrumentów i nieskrępowaną improwizację.

Moszczyński i Pietsch spotkali się w 2009 roku. Przez trzy lata pracowali nad ideą, charakterem i koncepcją muzyczną swojego projektu, w efekcie którego powstał Bibobit. Muzycy wystąpili m.in. na festiwalu Green Town of Jazz i Głogowskich Spotkaniach Jazzowych. W roku 2014 zagrali wspólne koncerty w międzynarodowej obsadzie z Dirty Loops oraz zespołem Poluzjanci. W singlowym debiucie gościnnie wystąpiła Urszula Dudziak, która o współpracy z zespołem mówi: „W tej muzyce jest wolność(…) i to mnie bardzo inspiruje”.

Bibobit występuje jako sekstet, w składzie:

 

Daniel "Wolny" Moszczyński - wokal, samplery, vocoder, adaptery, talk box.
Bartek Pietsch - gitara basowa, wokal
Zdzisław Babiarski - klawisze
Jan Adamczewski - saksofon
Waldemar Franczyk - perkusja
Patrycjusz Gruszecki - trąbka

Bilety
Sprzedaż zakończona.