EnglishEnglish
 
BISZ i B.O.K - Symetria

BISZ & B.O.K - "Symetria"

sob., 22 września 2018, 20:00

Stara Piwnica
ul. Krupnicza 15
53-004, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

B.O.K - koncert premierowy nowej płyty "Symetria" w Starej Piwnicy!

Klub Stara Piwnica zaprasza 22 września na koncert promujący najnowsza płytę BISZ & B.O.K!

"SYMETRIA" to oryginalny projekt multiinstrumentalnego bandu B.O.K, w którym środek ciężkości przeniesiony został z pojedynczych utworów na całokształt materiału. Słowem kluczem jest tu "kompozycja", w której równocześnie brało udział ośmiu twórców, krystalizując podczas żywej gry strukturę utworów, nadając jej gatunkowy charakter na przecięciu współczesnego soulu, jazzu i rocka. Rygorowi przemyślanej kompozycji poddana została również warstwa tekstowa, z poszczególnych elementów budująca większą całość - opowieść, której sens, jak sens życia, daje się objąć jedynie z szerszej perspektywy. Będzie to piąty długogrający album zespołu a jego premiera została zaplanowana na wrzesień 2018.

B.O.K występuje w składzie · Bisz Jarosław Jaruszewski – teksty, rap · Oer Rafał Skiba - produkcja muzyczna · Kay Karol Tomas - wokal, klawisze · DjPaulo Paweł Molenda - gramofony · Marcin Bartyna - gitara · Syluch Łukasz Sylwestrzak - skrzypce · Bromba Michał Lutrzykowski - gitara basowa · Pestka Arek Wiśniewski - perkusja

Bisz - raper, poeta, kulturoznawca oraz autor słuchowisk radiowych. Od początku swojej twórczości doceniany za przemyślane teksty, dobór tematów, zabawy słowem oraz łączenie różnych muzycznych gatunków. Zdobywca złotej płyty za album „Wilk chodnikowy”, artysta roku 2012 magazynu Aktivist. Płyta „Labirynt Babel”, która została nagrana razem z macierzystym zespołem B.O.K, zadebiutowała na pierwszym miejscu listy sprzedaży OLIS oraz doczekała się wielu bardzo pozytywnych recenzji. Jego ostatnia płyta "Wilczy Humor" nagrana z liderem zespołu Pustki, Radkiem Łukasiewiczem została nominowana do tegorocznej nagrody muzycznej Fryderyki.

B.O.K to ośmioosobowa grupa muzyków, indywidualności, artystów, instrumentalistów, poruszających się w szeroko rozumianych ramach muzyki hip-hop. To możliwie najkrótsza charakterystyka zespołu, którego jednak nie da się tak łatwo zaszufladkować lub przypisać do konkretnego nurtu muzycznego. Dziś B.O.K to jedyna grupa na polskiej scenie hiphopowej, która na stałe pracuje i koncertuje w tak szerokim instrumentalnym składzie. Koncerty B.O.K to muzyczna uczta w wykonaniu liczącego siedem osób live bandu, który ma za sobą świetne przyjęcie na ważnych festiwalach m.in. Off Festiwal, Coke Live Festiwal, Hip-Hop Kemp, Slot Art Festiwal czy Męskie Granie, a także setkach koncertów w całym kraju i zagranicą. Wizytówką B.O.K jest sprawne poruszanie się po całym gatunkowym spektrum - od muzyki bitowej do ciężkich gitarowych brzmień, od klasycznych skrzypcowych motywów do jazzowych improwizacji.

 


Ceny biletów

 

35 zł - I pula (do 09.09)
40 zł - II pula
45 zł - III pula (w dniu koncertu)

Bilety
Sprzedaż zakończona.