EnglishEnglish
 
Boban i Marko Marković Orchestra

Boban & Marko Marković Orchestra

czw., 6 czerwca 2013, 20:30

Klub Alibi
ul. Grunwaldzka 67
Wrocław
sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Legendarna bałkańska orkiestra dęta znana z filmów Emira Kusturicy zagra 6 czerwca w klubie Alibi przy ul. Grunwaldzkiej 67 we Wrocławiu, a nie, jak wcześniej informowano, w klubie Eter. Zmiana miejsca spowodowana jest przedłużającym się remontem prowadzonym w klubie Eter.
Bilety zakupione na miejsca zarówno stojące jak i siedzące zachowują ważność.
Koncert rozpocznie się o godz.20.30
Opis

 

Boban & Marko Marković Orchestra – znana z filmów “Underground” i “Arizona Dream” ponownie we Wrocławiu!

Jedna z najbardziej podziwianych orkiestr świata, znana z filmów Emira Kusturicy „Underground” i „Arizona Dream” wystąpi 6 czerwca we wrocławskim klubie Alibi. Ich koncert odbędzie się w ramach znanego wrocławskiej publiczności Ethno Jazz Festivalu.

Zespół Bobana Markovića, będący kwintesencją bałkańskich orkiestr dętych, pochodzący z miejscowości Vladicin Han (Południowa Serbia), ponownie zdobywa pozycję czołowego zespołu serbskiego (tytuł, którym po raz pierwszy został uhonorowany pod koniec lat 80-tych). Muzyka zespołu, prezentowana przez 15 –osobową orkiestrę, inspirowana jest utworami cygańskimi, choć skłania się też w stronę innych muzycznych i kulturalnych korzeni, bliskich tradycji Romów.

Boban i jego Orkiestra zdobyli już wszystkie najbardziej prestiżowe wyróżnienia dla muzyków w Serbii, tj.: dwa razy “Mistrz Trąbki”, “Złota Trąbka”, “Pierwsza Trąbka”, “Najlepsza Orkiestra”, “Najlepszy Koncert”. Większość z wymienionych nagród zespół otrzymał podczas słynnego festiwalu “Dragacevski Sabor”, w miejscowości Guca (Południowa Serbia), przy ostrej rywalizacji i przy blisko 300-tysięcznej publiczności.
Jurorzy przyznający nagrodę “Pierwsza Trąbka” (najwyższe wyróżnienie, znane wśród muzyków grających na instrumentach dętych w Serbii), przyznali Bobanowi tę nagrodę podczas festiwalu “Dragacevski Sabor 2001″ jednogłośnie: 10:10, co nie zdarzyło się od 1961 roku.

W 2002 roku do zespołu dołączył syn Bobana – Marko Marković, który znakomicie sprawdza się w roli frontmana zespołu.

Bilety:
40zł - pierwsze 200 szt.
50zł - przedsprzedaż
60zł - w dniu koncertu
75zł - miejsca siedzące (balkon) 

Źródło: organizator wydarzenia

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.