EnglishEnglish
 
Breakout Night - Kazik Pabiasz | Legendy Rocka

Breakout Night - Kazik Pabiasz | Legendy Rocka

czw., 3 października 2019, 20:30

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Po zakończeniu sprzedaży online bilety na wydarzenie będą dostępne również przed wejściem do klubu w dniu wydarzenia.
Opis

Kazimierz Pabiasz pochodzi z miasta Kędzierzyn-Koźle, urodził się w dzielnicy Koźle Port. Swoją pierwszą, własną, już wtedy mocno osadzoną w stylistyce blues rockowej grupę o nazwie BLUES JAK COBRA, założył w 1974 roku. W 2013 roku w Józefowie reaktywował jeden z najbardziej uznanych w kraju oraz za granicą zespół Breakout. W latach 2014-2017 formacja zmieniła nazwę na Old Breakout, a od 2018 roku Kazimierz Pabiasz gra w zespole theBreakout. Przez wiele lat współpracował z muzykami , którzy kładli podwaliny pod polską muzykę blues rockową. m.in.: Krzysztof Dłutowski, Józef Hajdasz, Zbigniew Wypych, Winicjusz Chróst i Wojciech Morawski, Marek Raduli z Kędzierzyna-Koźla, Cezary Czternastek - z zespołu Easy Rider, Kasa Chorych, Michał Bereźnicki - z zespołu Złe Psy, Leszek "Duce" Jakubowski - były muzyk z zespołu Piersi, Przemek Niemiec - z zespołu Bank, Leszek Cichoński - z zespołu Tadeusza Nalepy, Irek "Pióro" Nowacki - z zespołu Recydywa Blues Band, Włodek "Lola" Krakus - z zespołu Tadeusza Nalepy, Winicjusz Chróst - z zespołu Breakout, Tadeusz Trzciński - z zespołu Breakout, Józef Hajdasz - z zespołu Breakout, Zbigniew Wypych - z zespołu Breakout, Marek Surzyn - z zespołu Breakout, Krzysztof Dłutowski - z zespołu Breakout, Wojciech Morawski - z zespołu Breakout, Jacek Krzaklewski - z zespołu Perfect, Marek Kapłon - z zespołu TSA, Dariusz "Wodzu" Henczel - z zespołu Oddział Zamknięty,  Piotr Ożerski - z zespołu Oddział Zamknięty, Jacek Korzeniowski - z zespołu Oddział Zamknięty. Maciej Kubicki - z zespołu Breakout, Tomasz Kwiatkowski z zespołu Cree, Janusz Niekrasz z zespołu TSA.

Kazimierz Pabiasz był nagradzany za własne kompozycje oraz za aranżacje muzyki bluesowych coverów na wielu konkursach i festiwalach muzyki blues rockowej. Artysta nagrał płyty: "Blues jak Cobra" - tekst, gitara, vocal, "Za głosem bluesa idź" - gitara, vocal oraz płytę "Tryptyk Opolski" - tekst, gitara,vocal, "Pociąg złoty" - tekst, gitara, vocal. Muzyk często zapraszany jest do rozgłośni radiowych i programów telewizyjnych. 

Dzisiaj projekt Breakout ewoluował i Kazimierz Pabiasz wychodzi z nową propozycją dla wszystkich fanów big beatu, bluesa czy rocka pod nazwą KAZIK PABIASZ I LEGENDY ROCKA. Obok artysty na scenie występują: Janusz Niekrasz (TSA), Marian Lichtman (Trubadurzy), Jacek Gazda (Niemen, Krzak, Nalepa, Easy Rider), Tomasz Kwiatkowski (Cree, Gang Olsena, Karin Stanek), Jacek Krzaklewski (Perfect), Jarek Mikulski (Blues jak Cobra), Bartosz Niebielecki (Anita Lipnicka, Alicja Janosz, Carlos Johnson, Join Venture), Andrzej Stagraczyński (Hoodoo Band, Carlos Johnson, Big Blues Orchestra), Piotr Ożerski (Oddział Zamknięty).

Skład: 

Kazimierz Pabiasz – gitara, wokal
Marek STINGU Popów – gitara
Andrzej Stagraczyński – bas
Bartosz Niebielecki - perkusja

Bilety
Sprzedaż zakończona.