EnglishEnglish
 
Brendan Perry

Brendan Perry

pon., 12 września 2011, 20:00

Eter Club
ul. Kazimierza Wielkiego 19
50-077, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis
Założyciel legendarnej formacji Dead Can Dance wystąpi 12 września w klubie Eter w ramach cyklu „wROCKfest.pl prezentuje”.
Pochodzący z Londynu kompozytor będzie promował ostatni album "Ark". Na płycie znalazły się m.in. kompozycje "Babylon" oraz "Crescent", które zostały napisane w związku z reaktywacją Dead Can Dance w 2005 roku.
Brendan Perry jest jedną z najbardziej intrygujących postaci muzyki alternatywnej od trzech minion...ych dekad. Perry, urodzony w angielsko-irlandzkiej rodzinie, dorastał we wschodnim Londynie, później wraz z rodzicami przeniósł się do Nowej Zelandii. Tam w 1977 roku pod pseudonimem Ronnie Recent rozpoczynał muzyczną karierę jako basista, później także wokalista punkowego The Scavengers. Po dwóch latach zespół przeniósł się do Australii, zmieniając nazwę na Marching Girls. W 1980 roku Perry opuścił skład wybierając ścieżkę solowych eksperymentów muzycznych. Rok 1981 zapisał się jako data utworzenia Dead Can Dance. 
Początkowy skład formacji to Brendan Perry, Simon Monroe i Paul Erikson, do którego jako ostatnia dołączyła Lisa Gerrard. Przez szesnaście lat działalności Dead Can Dance zrealizowało 9 albumów. W 1999 roku, podczas pracy nad „Spritchaser”, ostatnim krążkiem grupy, dla Lisy i Brendana stało się jasne, że przestali podążać w tym samym kierunku, w 
konsekwencji czego podjęli wspólną decyzję o zakończeniu współpracy muzycznej i rozpoczęli pracę nad solowymi projektami. W tym samym roku Perry zrealizował „Eye of the Hunter” – płytę, która prawie w całości oparta jest na żywych instrumentach. Lata 2000-2005 Perry spędził w Quivvy Church w Irlandii, gdzie wraz ze swoim bratem Robertem prowadził warsztaty perkusyjne z wykorzystaniem tradycyjnych afrokubańskich i 
wschodnioafrykańskich bębnów. W tym samym kościele powstawały płyty Dead Can Dance – „Into The Labirynth”, „Spritchaser” i solowy projekt Perry’ego – „Eye of the Hunter”. Po jedenastu latach Brendan Perry powraca z nowym wydawnictwem „Ark”, na którym pojawią się m.in. utwory „Babylon” i „Crescent”, skomponowane w związku z krótką reaktywacją Dead Can Dance w 2005 roku (i promowane podczas Dead Can Dance Reunion Tour).
źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety:

99 zł - pierwsze 300 szt. 
109 zł – przedsprzedaż
120 zł - w dniu koncertu

Bilety
Sprzedaż zakończona.