EnglishEnglish
 
Carles Benavent i Carlos Pinana

Carles Benavent & Carlos Pinana

sob., 27 września 2014, 18:00

sprzedaż zakończona
Opis

Carles Benavent & Carlos Piñana 

Tributo to Paco de Lucía

Dwaj znakomici hiszpańscy gitarzyści – Carles Benavent i Carlos Piñana – zagrają koncert poświęcony pamięci zamarłego w tym roku Mistrza Flamenco. Ich występ uświetni udział perkusisty Miguela Orengo oraz tancerki flamenco Agaty Teodorczyk. 

Paco de Lucía, określany mianem „najlepszego gitarzysty flamenco wszech czasów” zmarł w lutym tego roku na atak serca, pozostawiając po sobie artystów, dla których jego muzyka stała się inspiracją i natchnieniem do dalszej twórczości. Jednym z kontynuatorów dorobku Paco de Lucíi jest właśnie Carlos Piñana, należący do grona najlepszych współczesnych wykonawców flamenco. Zamiłowanie do gry na gitarze Piñana odziedziczył po ojcu - gitarzyście flamenco i swoim pierwszym nauczycielu. Później umiejętności gry doskonalił na studiach w Konserwatorium Muzycznym w Kartagenie. Obecnie artysta ma już w swoim dorobku 6 solowych albumów i jest laureatem kilkunastu konkursów gitarowych w Hiszpanii. Piñana jest też współtwórcą Międzynarodowego Festiwalu Gitary i Międzynarodowego Konkursu Gitary Flamenco „Nino Ricardo” w Murcji, gdzie pracuje jako nauczyciel w Konserwatorium Muzycznym.

Z kolei grający na fretlessie Carles Benavent to prawdziwy fenomen w świecie muzyki flamenco. Artysta jest samoukiem, który po gitarę basową sięgnął z fascynacji do bluesa i rocka. Jednak po kilku latach porzucił te style muzyki na rzecz flamenco, stając się jednym z pionierów gry na gitarze basowej w tym nurcie. Przyniosło to gitarzyście ogromną sławę i umożliwiło mu przyłączenie się do niepowtarzalnego sekstetu Paco de Lucíi. Niezwykle owocna współpraca tych dwóch artystów trwała ponad 25 lat. Jednak Carles Benavent występował też z innymi wybitnymi wykonawcami, takimi jak: Jorge Pardo, Jordi Rossy, Chick Corea i Miles Davis. 

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.