EnglishEnglish
 
Chłopcy Kontra Basia

Chłopcy Kontra Basia

pt., 8 marca 2013, 20:00

Klub Muzyczny Łykend
ul. Podwale 37/38
50-040, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Chłopcy Kontra Basia – muzyczne odkrycie ostatniego sezonu polskiej sceny world music

 

Ethno Jazz Festival zaprasza na niezwykły muzyczny wieczór z okazji Dnia Kobiet. Jak przystało na okazję – na scenie piękna kobieta w otoczeniu intrygujących mężczyzn. Chłopcy Kontra Basia to nietypowy projekt, który łączy muzykę ludową z jazzem i soulem.

Liderką zespołu jest zjawiskowa Barbara Derlak, która pisze teksty, śpiewa, a także gra na klarnecie i na drumli. Oprócz niej na scenie pojawią się także kontrabasista Marcin Nenko i perkusista Tomasz Waldowski.

Zespół za punkt wyjścia obiera sobie polski folklor, który następnie aranżuje po swojemu. Ponieważ w składzie nie ma instrumentu harmonicznego, takiego jak gitara czy fortepian, efektem tej pracy są utwory na pograniczu jazzu i tworzonej współcześnie muzyki ludowej. Ostatnio zespół wystąpił w kwalifikacjach Must be the Music, z których awansował do dalszych etapów programu.

Chłopcy Kontra Basia są laureatami Mikołajków Folkowych 2011 oraz plebiscytu wydawnictwa World Music Network na najlepszy utwór w nurcie world music - "Battle of Bands". Obecnie grupa pracuje nad debiutem fonograficznym.

Skład zespołu:

Barbara Derlak - śpiew, klarnet, basklarnet, drumla
Marcin Nenko – kontrabas
Tomasz Waldowski - perkusja, futujara

http://www.youtube.com/watch?v=UmJymuf-4g0

Bilety:
25 zł – przedsprzedaż
30 zł – w dniu koncertu

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.