EnglishEnglish
 
CIMBALIBAND (Węgry)

CIMBALIBAND (Węgry)

pon., 24 października 2016, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Cimbaliband – Węgierski Wieczór w Starym Klasztorze!

„Polak, Węgier, dwa bratanki…”

24 października w 60. rocznicę  Rewolucji Węgierskiej 1956,  Ethno Jazz Festival ma zaszczyt zaprosić na Węgierski Wieczór w Starym Klasztorze! Głównym bohaterem imprezy będzie pochodzący z Budapesztu Cimbaliband, w żywiołowy sposób wykonujący tradycyjną węgierską i bałkańską muzykę łącząc ją z rock’n’rollowym brzmieniem. 

Lider grupy Balazs Unger został wyróżniony  przez dziennikarzy prestiżową nagrodą ‘The Chuck Berry of Cimbalom’. Jak przystało na prawdzimy wieczór przyjaźni polsko- węgierskiej, na imprezie nie zabraknie okazji do spróbowania wspaniałych węgierskich win.

 

Cimbaliband jest najbardziej znanym na świecie węgierskim zespołem world music. 

Ten wielokulturowy zespół wprowadza swoją publiczność w zaskujące doświadczenie, poprzez wirtuozowskie solówki instrumentalne, dużą dawkę humoru oraz historyczne bałkańskie stroje. Otwartym na różne przeżycia kulturowo-muzyczne może zapewnić niezapomnianą podróż przez zaskakująco orginalną czaso-przestrzeń. Ta siedmioosobowa grupa doskonale reprezentuje sobą motto Unii Europejskiej „Zjednoczeni w Różności” i z pewnością to było powodem zaproszenia jej do wystąpienia na Ceremonii otwarcia Hiszpańskiej Prezydencji w Radzie Unii Eropejskiej w 2010 roku, w programie UNESCO Artysci dla Pokoju Márta Sebestyén. Wielokrotnie pojawiali się na różnych scenach, prezentując swoje umiejętności na całym świecie od Hiszpanii aż po Japonię. Cimaliband jest głównym wykonawcą na węgierskim festiwalu SZIGET. W 2015 roku ich album “Moldva” pojawił się na ósmym miejscu the World Music Charts Europe.

Eurpopejska scena muzyczna pokochała zespół. 

Wszyscy muzycy prezentują przeróżne umiejętności oraz style muzyczne: rock’n’roll – jazz – muzyka klasyczna oraz tradycyjne brzmienia. Utwory w większości bazują na najbardziej chwytliwych tradycyjnych bałkańskich melodiach. Ich występy są unikatowym muzycznym doświadczeniem prezentowanym na scenach całego świata. 

„W końcu cymbały nabrały rock’n’rollowego brzmienia. Zwróćcie uwagę na tych Węgrów”
Thierry Sartoretti, Vibrations

„To jest prawdziwa jazda bez trzymanki na złamanie karku węgierskiego rocka połączonego z tracyjnym madziarskim, romskim oraz serbskim brzmieniem”.
Roots Magazine, 2015

Zespół tworzą:

Balazs Unger – cymbały, wokal
Eszter Szita – wokal
Gellert Boda – skrzypce
Norbert Nagy – bass
Gergo Unger – gitara, wokal,  kobza
Daniel Horvath – perkusja 

Bilety
Sprzedaż zakończona.