EnglishEnglish
 
Cisza Jak Ta

Cisza Jak Ta

pon., 12 października 2015, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Cisza Jak Ta w Starym Klasztorze!

Zapraszamy  12 października do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert, na którym oprócz znanych publiczności utworów,  usłyszymy materiał z najnowszej płyty zespołu Cisza Jak Ta.

"Mają świeżość wczesnego Starego Dobrego Małżeństwa, nastrój dojrzałej Wolnej Grupy Bukowiny i to tajemnicze coś jeszcze, co ma tylko Cisza Jak Ta" - napisał o zespole J.Molczyk

Wśród młodych wykonawców folk-poetyckiego nurtu Krainy Łagodności trudno byłoby znaleźć zespół, który w krótkim czasie wydał 7 płyt i zagrał ponad 500 koncertów na scenach w całej Polsce. Od kilku lat grupa jest w nieustannej trasie koncertowej przemierzając Kraj wzdłuż i wszerz, wszędzie spotykając się z gorącym odbiorem publiczności spragnionej wyjątkowych słów i niezwykle ciepłego, mądrego przekazu artystycznego. 

Dynamiczny rozwój zespołu został w 2013 roku uhonorowany Pegazem Kultury,  płyta "Nasze Światy" została uznana Poetycką Płytą Roku 2011 , a płyta "Wuka" -  Poetycką Płytą Roku 2013 . 

Najpopularniejsza piosenka zespołu na portalu Youtube osiągnęła ponad 5 milionów  wyświetleń, a oficjalna strona grupy na portalu Facebook ma ponad 70.000 przyjaciół. W 2014 roku zespół zdobył Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Konkursu TVN,  Radiowej Trójki i Skody - Skoda Auto Muzyka  , zdobywając 9 z 10  pierwszych miejsc.  

A na koncertowym "pokładzie" Ciszy: trzy gitary, delikatna perkusja, flet, skrzypce, i cztery odmienne wokale splatające słowa i dźwięki w urozmaiconą całość. Do tego zawsze towarzyszący zespołowi Juno - pies zespołowy, ulubieniec publiczności w całym kraju, traktowany przez zespół i słuchaczy jako członek ciszowej rodziny. Bo i atmosfera koncertów Ciszy Jak Ta jest wyjątkowa. 

Powaga wierszy największych polskich poetów - Leśmiana, Stachury, Osieckiej czy Tetmajera miesza się tu z lekkością testów autorskich. Bogate, koronkowo tkane aranżacje podawane są oryginalnie i żywiołowo wydobywając z poezji polskiej to co najlepsze i najpiękniejsze. Całość zamknięta w dwugodzinnych koncertach, które od 12 lat pozostawiają słuchaczy w zadumie, ale i w radości współtworzenia chwili. 

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.