EnglishEnglish
 
City Sounds: APPARAT presents SOUNDTRACKS – LIVE TOUR

City Sounds: APPARAT presents SOUNDTRACKS – LIVE TOUR

niedz., 25 października 2015, 20:00

Eter Club
ul. Kazimierza Wielkiego 19
50-077, Wrocław
sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

[14.09.2015] Ze względu na specyfikę koncertu wydzielone zostały dodatkowe miejsca siedzące przed sceną.

Klienci, którzy do dnia 13.09.2015 r. zakupili bilety na miejsca stojące na niniejszy koncert mają możliwość jako pierwsze zakupić bilety na miejsca siedzące przed sceną (cena biletu - 150 zł).
Opis

Uwielbiany przez polską publiczność niemiecki DJ i producent Apparat po 9 latach powraca do Wrocławia! Światowa gwiazda muzyki elektronicznej wystąpi wraz z Live Bandem już 25 października w klubie Eter w ramach znanego cyklu City Sounds! 

Koncerty Apparata z zespołem powalają potęgą żywego brzmienia i precyzyjnie połamanych rytmów. W galaktyce współczesnej elektroniki artysta świeci od lat własnym, osobnym światłem, wyróżniając się kosmicznym talentem, pracowitością i muzyczną inteligencją! W połowie lat 90. Sascha Ring rozgrzewał parkiety w berlińskich klubach tanecznych, jednak dość szybko znudziło mu się granie techno i elektro. Artysta zwrócił się w stronę ambitnego ambientu i IDM, od projektowania bitów przeszedł do projektowania dźwięków. W 2001 roku pod pseudonimem Apparat wydał swoją debiutancką płytę „Multifunktionsebene”, a dwa lata później nawiązał współpracę z królową eksperymentalnego techno Ellen Allien. W 2006 roku nagrał z nią doskonale przyjęty album „Orchestra of Bubbles”, który ukazał się w kultowej wytwórni BPitch Control. W międzyczasie jego talentem zachwycił się legendarny John Peel, który kilka miesięcy przed swoją śmiercią zaprosił go do swojego studia. 

Granice muzycznej wyobraźni Apparata rozszerzały się w imponującym tempie - w 2007 roku sformował swój pierwszy zespół, wykonujący na żywo utwory z rewelacyjnej płyty „Walls” a dwa lata później wraz z muzykami z Modeselektora nagrał pierwszy album tria Moderat, który wywindował go na szczyty popularności. Moderat istniał od 2002 roku i miał na koncie jedną EPkę, ale dopiero po latach Sascha, Sebastian Szary i Gernot Bronsert zdołali stworzyć wspólną wizję muzycznego projektu, który - jak się okazało - miał na zawsze zmienić oblicze nowoczesnej elektroniki. 

Apparat nie zrezygnował z solowej aktywności - wręcz przeciwnie, zaczął zapuszczać się w nowe, nieznane dotąd muzyczne rejony. Komponował muzykę do filmów i przedstawień teatralnych, dając upust charakterystycznej dla siebie melancholii i wrażliwości.  W 2011 r. Ring podpisał kontrakt z kultową londyńską wytwórnią Mute Records, dla której w 2011 roku nagrał płytę „The Devil’s Walk”. Na krążku tym znalazł się m.in. utwór „Goodbye”, często wykorzystywany w filmach i serialach (m.in. „Breaking Bad”). Artysta wypracował przez lata swój osobny, rozpoznawalny od pierwszego dźwięku styl, w którym taneczna elektronika miesza się z ambientem, post-rockiem, dream popem, shoegaze czy muzyką klasyczną.

Apparat pojawia się w Polsce regularnie, ale rzadko przyjeżdża tu ze swoim zespołem. We Wrocławiu zagrał dotąd tylko raz, w 2006 roku, dając niezapomniany didżejski set w nieistniejącym już słynnym klubie „Droga do Mekki”. Koncert w Eterze będzie wydarzeniem pod każdym względem wyjątkowym - Apparat wraca do Wrocławia w szczytowej formie w ramach dużej międzynarodowej trasy „Soundtracks Live”, podczas której wspólnie z zespołem zaprezentuje zestaw nowych kompozycji napisanych do filmów i przedstawień teatralnych.

Bilety

Miejsca siedzące:
150 zł - parter (miejsca przed sceną)*
130 zł - balkon
50 zł - dopłata do miejsca siedzącego na parterze - przysługuje wyłącznie osobom, które do dnia 13.09.2015 r. zakupiły bilety na  miejsca stojące.

* Osoby z biletami na miejsca siedzące na parterze prosimy o przybycie na koncert do godz. 19:45.

Miejsca stojące:
110 zł - parter (miejsca stojące znajdują się za miejscami siedzącymi)

Bilety
Sprzedaż zakończona.