EnglishEnglish
 
City Sounds: BOKKA

City Sounds: BOKKA

czw., 22 stycznia 2015, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

BOKKA zagra w styczniu na City Sounds!


BOKKA to zdecydowanie największa niespodzianka ostatniej dekady na polskiej scenie muzycznej. Zespół, którego skład pozostaje do dziś absolutną tajemnicą, wzniósł ambitn pop na niespotykane dotąd wyżyny, doskonale się przy tym bawiąc. City Sounds zaprasza na koncert tajemniczej BOKKI 22 stycznia do klimatycznej Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkniego 1.

Debiutowali rok temu albumem zatytułowanym po prostu „BOKKA”. Kiedy w sieci ukazał się skromny klip do utworu „Town of Strangers”, rozpętało się prawdziwe szaleństwo - portale społecznościowe i media internetowe stanęły ogniu! Ultranowoczesne brzmienie i tajemniczość projektu okazały się strzałem w dziesiątkę. Nie było w 2013 roku rankingu bez BOKKI w czołówce, zespół został również doceniony przez Pitchfork, co na polskim rynku był ewenementem.

Albumem rządzi nieskrępowana wyobraźnia i eksperymentatorska odwaga. Znajdziemy tam doskonałe, oryginalne kompozycje, których punktem wyjścia były dźwięki zaczerpnięte z codzienności: wstrząsana butelka wody, uderzane pudełka po chusteczkach i butach, wrzucane do bębna orzechy. Wszystko to podane w zniewalającej formie nieustannej i niczym nieograniczonej muzycznej zabawy. Możemy tam usłyszeć wyjęty rodem z lat 80. przebojowy kawałek „Violet Mountain Tops” i z ducha nowofalowy „K&B”. Wypełniony pozytywną energią „Reason” wyrywa z butów. Powala „Strange Spaces”, miks pozornie nieprzystających do siebie elementów w którym bit staje się tłem dla psychodelicznej solówki, nawiązującej do najlepszych dokonań King Crimson. Promujący album singiel "Town Of Strangers" oparty został na hipnotycznym wokalu i minimalistycznym bicie, żywcem wyjętym ze starej płyty winylowej.

Do tego doszły fantastyczne koncerty na żywo - zarówno na największych festiwalach (Open’er Festival, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie, brytyjski The Great Escape) jak i w większych lub mniejszych klubach.

Każdy występ BOKKI to małe, muzyczne święto. I trudno sobie dla niego wyobrazić lepszą scenerię, niż mury Starego Klasztoru.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.