EnglishEnglish
 
City Sounds: CocoRosie

City Sounds: CocoRosie

wt., 25 czerwca 2013, 20:00

Klub Alibi
ul. Grunwaldzka 67
Wrocław
sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Promujący swój najnowszy album "Tales of a GrassWidow" avantfolkowy duet CocoRosie zagra 25 czerwca w klubie Alibi przy ul. Grunwaldzkiej 67 we Wrocławiu, a nie, jak wcześniej informowaliśmy, w klubie Eter.

Zmiana miejsca jest niezależna od organizatorów wydarzenia i wynika bezpośrednio z przedłużającego się remontu prowadzonego w klubie Eter. Zakupione na wrocławski koncert bilety zachowują ważność. Koncert rozpocznie się zgodnie z planem o godz.20.00.
Opis

CocoRosie wracają do Wrocławia!

 

 

COCOROSIE

Duet CocoRosie, powstał w Paryżu i już od ponad dekady przyciąga uwagę swoim szerokim spektrum muzycznych inspiracji, zarówno  tymi czysto muzycznych (od hip-hopu i reggae, po folk i operę), jak i  tymi bardziej społecznymi, związanymi z tematyką tekstów piosenek. Poza swoim niezwykle barwnym, muzycznym talentem, siostry Cassady, od dłuższego już czasu gorzko i celnie punktują absurdy i niesprawiedliwość współczesnego świata. 

Muzyka CocoRosie to intymny i niekończący się magiczny dialog dwóch spokrewnionych, choć jakże odmiennych osobowości sióstr, Sierry i Bianki. We Wrocławiu pojawią się w ramach swojej trasy koncertowej, promującej ich najnowszy, już piąty album „Tales od a Grass Window”. CocoRosie to jedno z najbardziej charyzmatycznych objawień sceny art-folkowej. Siostry Cassady, równie urocze jak i ekscentryczne, wykonują muzykę z pogranicza takich gatunków muzycznych jak trip hop, indie rock,  czy dream pop tworząc klimat baśni na scenie.

Najnowszy album "Tales Of A Grass Widow" Sierra i Bianca Cassady nagrały pod okiem islandzkiego producenta Valgeira Sigurossona, znanego przede wszystkim ze współpracy z Björk, múm czy Leslie Feist. Mająca pod koniec maja premierę płyta składać się będzie z 11 kompozycji, tradycyjnie obfitujących w ciekawe muzyczne połączenia. Gościnnie w dwóch kawałkach będzie można usłyszeć wieloletniego przyjaciela sióstr, Anthony’ego Hegarta,  organizatora londyńskiego Meltdown Festival. Ich pierwszy singiel „Gravediggress” już wzbudza duże zainteresowanie zarówno wśród krytyków, jak i fanów tego avantfolkowego składu. Ich piosenki, będące przedłużeniem dzieciństwa, powracają ze wzmocnioną siłą. Równo miesiąc po oficjalnej premierze albumu, dokładnie 25 czerwca, ekspresyjna formacja CocoRosie zagra we wrocławskim klubie Alibi na scenie City Sounds. 

Niekwestionowane gwiazdy, uznawane za nowe objawienie freak folku i sceny New Weird America, wracają do Polski ze swoim nowym albumem. Organizatorem ich wrocławskiego koncertu jest agencja Lion Stage Management.

 

NOMI RUIZ

Była wokalistka nowojorskiej formacji Hercules & Love Affair Nomi Ruiz supportem podczas europejskiej trasy CocoRosie!

Jej charakterystyczną androgeniczną urodę oraz głęboko osadzony wokal poznaliśmy dzięki utworowi "You Belong" - jednemu z najbardziej przebojowych singli z debiutanckiego albumu Hercules and Love Affair. Nagrany przez Andrew Butlera dla cenionej wytwórni DFA Records longplay wyniósł także samą Ruiz pod koniec ubiegłej dekady na szczyty zestawień z muzyką taneczną. 

Związana silnie z nowojorską sceną Nomi, pojawiała się regularnie, jako gość u boku Antony & The Johnsons, Debbie Harry, ale także Amandy Blank i Peaches.

Ruiz ma na swoim koncie także utrzymany w klimacie house i disco album "See The Light", który dwa lata temu nagrała wspólnie z Andrew Raposo i Morganem Wileyem - byłymi muzykami Hercules & Love Affair. Zgodnie z wstępnymi informacjami podczas europejskiej trasy CocoRosie Nomi Ruiz zobaczymy w zupełnie nowej, klubowej odsłonie. 

Więcej informacji o City Sounds:

www.citysounds.pl
facebook.com/citysoundspl

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety:
95zł - przedpsrzedaż, II pula
110zł - w dniu koncertu 

Bilety
Sprzedaż zakończona.