EnglishEnglish
 
City Sounds: Endy Yden, notopop

City Sounds: Endy Yden, notopop

czw., 23 kwietnia 2015, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Endy Yden i notopop - dwa muzyczne odkrycia w Starym Klasztorze!

Już 23 kwietnia w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze w ramach cyklu City Sounds wystąpią dwa najciekawsze wrocławskie projekty ostatnich lat! Mimo że żadne z nich nie wydało jeszcze Epki, to najważniejsze ogólnopolskie media przewidują, że będą to największe odkrycia muzyczne 2015 roku.

Kim jest ENDY YDEN?

Wystarczyły 24 godziny, żeby dwa utwory zamieszczone na Soundcloudzie usłyszało ponad 2000 osób. To wszystko zadziało się spontanicznie i wirusowo. Jego muzyka zaraża energią i swobodą, z jaką ENDY YDEN porusza się po meandrach dźwięków i stylistyk. Gdy usłyszy się "Puke", czy "Are You A Wizard?" od razu chce się włączyć je na nowo!

Zresztą poszłuchajcie sami: soundcloud.com/endy-yden/

Kim jest? Czy to ważne? Może jest kompozytorem, może producentem, może już kiedyś grał w jakimś zespole, a może brał udział w programie telewizyjnym. Może to wszystko prawda, a może nie.  Po co jednak się zastanawiać, gdy wystarczają dwie piosenki, aby przyprawić gęsią skórkę na tak wielu ramionach. ENDY nie kryje się pod maską, lecz swoją prawdziwą twarz pokazuje w muzyce

notopop

notopop to elektropopowe trio, które powstało i tworzy we Wrocławiu. Zespół planuje w 2015 roku wydać debiutancką EP-ką oraz teledysk. W skład zespołu wchodzą Kasia Gruszka (wokal), Paweł Major (produkcja/klawisze/gitara) oraz Mateusz Musiał (klawisze/bas). Zespół charakteryzuje hipnotyzujący wokal mocne brzmienie basowe które jest wypełnione bogactwem elektronicznych melodii. notopop inspiruje się różnymi gatunkami i nie ogranicza się do tego co nowe. Czerpie garściami z dobrego britpopu i amerykańskiej klasyki lat 60.

Trzeba przyznać, że zespół nie idzie na łatwiznę, chwytając się tanich chwytów, czy ślepo podążając za muzycznymi trendami. Ich brzmienie jest wypadkową ogromnej muzycznej wiedzy, talentu do tworzenia lekkich wpadających w ucho refrenów połączonych z elektronicznymi dźwiękami. notopop to ciepły wokal prowadzony przez melodie, które chce się nucić. Mało jest zespołów z taką łatwością piszących po prostu dobre piosenki, które po pierwszym przesłuchaniu na długo pozostają w głowie.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.