EnglishEnglish
 
City Sounds: FISMOLL [solo act]

City Sounds: FISMOLL [solo act]

śr., 16 listopada 2016, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Fismoll Solo w Starym Klasztorze! 

16 listopada we wrocławskim klubie Stary Klasztor wystąpi Fismoll w solowym projekcie! 

Ten fenomenalny artysta mimo bardzo młodego wieku udowodnił, że w Polsce można tworzyć muzykę na najwyższym, światowym poziomie. Wysmakowane i dojrzałe kompozycje Fismolla zaskakują liryzmem. Dzięki umiejętnościom wokalnym i znakomitej grze na gitarze uznawany jest za jednego z najlepszych polskich muzyków. W 2013 roku zaskoczył wszystkich niezwykle dojrzałym debiutanckim albumem "At Glade", a dwa lata później potwierdził swoją wyjątkowość drugą płytą "Box Of Feathers".

Fismoll to młody, niezwykle dojrzały polski singer-songwriter światowej klasy, o natychmiast rozpoznawalnym stylu i głosie, doceniony na międzynarodowych festiwalach (m.in. The Great Escape, Eurosonic Noorderslag, Sziget, United Island, dwukrotnie na Open'er Festival). Związany jest od początku swojej kariery z warszawską wytwórnią płytową NEXTPOP, w której rozmaitych produkcjach bierze aktywny udział również jako muzyk i realizator. W ciągu dwóch lat od wydania debiutanckiej płyty „At Glade” zagrał ogromną ilość koncertów zarówno ze swoim znakomitym zespołem jak i solo, podbijając z łatwością publiczność. Bywa porównywany do Ólafura Arnaldsa i Sigur Rós, ale chodzi własnymi ścieżkami. Z ogromną łatwością łączy baśniowy klimat kompozycji z poruszającymi melodiami, świeżość i przebojowość z bardzo intymnym przekazem. Muzyka, którą proponuje swojej publiczności nie jest łatwa, ale Fismoll nie idzie na żadne kompromisy. I słusznie - jego debiutancka płyta „At Glade" znalazła się wśród 10 najlepszych albumów roku wg rankingu „Gazety Wyborczej” oraz była nominowana do nagrody Fryderyka jako Debiut Roku, a promujący ją singiel „Let’s Play Birds” odniósł sukces na Liście Przebojów Trójki. Drugi album Fismolla "Box Of Feathers" to niezwykle intensywne emocjonalnie muzyczne dzieło wysokiej próby. Pełne odcieni i kontrastów, w którym splatają się ze sobą finezja i surowość, przestrzeń i dynamika, spokój i energia. Podobnie jak na pierwszej płycie Fismoll imponuje bogactwem melodii, oryginalnymi aranżacjami i światowej klasy kompozycjami.

Fismoll słynie również z genialnych koncertów i doskonałego kontaktu z publicznością, która docenia jego skromność, profesjonalizm i rozbrajający urok osobisty. Każdy jego występ pozostawia niedosyt. Tym bardziej cieszy, że podczas wrocławskiego koncertu zabrzmią piosenki z nowej płyty.

Bilety
Sprzedaż zakończona.