EnglishEnglish
 
City Sounds: Fismoll

City Sounds: Fismoll

śr., 12 listopada 2014, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Fismoll zagra w Starym Klasztorze!

Największy polski debiut ostatnich lat powraca do Wrocławia! 

Fismoll zaprezentuje przedpremierowo nowe utwory z nadchodzącej płyty oraz, znane już publiczności, z debiutanckiego albumu „At Glade”. Koncert, w ramach cyklu City Sounds, odbędzie się 12 listopada w nastrojowej i tajemniczej Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.

Klimat Sali Gotyckiej na pewno przypadnie do gustu miłośnikom talentu Fismolla. Miejsca siedzące są numerowane, wiec warto pospieszyć się z zakupem biletów, aby być jak najbliżej sceny i występujących artystów

Fismoll to jeden z najbardziej zaskakujących debiutów ostatnich dwóch lat. Młody artysta o skandynawskich korzeniach, to wyjątkowy singer, songwriter i znakomity gitarzysta. Już na początku swojej kariery muzycznej wymieniany był przez fanów i dziennikarzy jednym tchem obok tak znakomitych artystów, jak Bon Iver, Sigur Rós, Ben Howard czy Damien Rice. Jego debiutancka płyta „At Glade" znalazła się wśród 10 najlepszych albumów roku wg rankingu Gazety Wyborczej oraz była nominowana do nagrody Fryderyka jako Debiut Roku. 

Pierwszy singiel Fismolla pt. "Let's Play Birds" natychmiast po usłyszeniu przez Marka Niedźwieckiego został Piosenką Dnia w radiowej Trójce, która objęła płytę prestiżowym patronatem. Teledysk do pierwszego singla w krótkim czasie obejrzało ponad  milion fanów zostawiając entuzjastyczne komentarze. 

Zachwyceni młodym artystą dziennikarze i muzycy tacy, jak Katarzyna Nosowska, Czesław Mozil, Marek Niedźwiecki, Piotr Bartyś czy Artur Orzech, podobnie jak słuchacze określają jego muzykę i talent jako zjawiskowe.

W muzyce Fismoll stawia na czystą harmonię i prostotę, bo jak mówi: „dźwięki nie są od tego by przeszkadzały, są od tego by za nimi tęsknić”. To właśnie tym podejściem, sceniczną skromnością i zestawem doskonałych kompozycji zamieszczonych na płytowym debiucie udało się Fismollowi wzbudzić zainteresowanie fanów muzyki niezależnej w przeciągu zaledwie kilku miesięcy. Potwierdzeniem tego było niezwykle entuzjastyczne przyjęcie artysty na tegorocznych edycjach letnich festiwali.

We Wrocławiu artysta zagra w pełnym koncertowym składzie, a klimat koncertu dodatkowo zbudują wizualizacje przygotowane przez Kolektyw Woom.

Teledysk „Let’s Play Birds”: http://youtu.be/Z2LsuTMXQzo

Źródło: organizator wydarzenia

Ceny biletów

50 zł – I miejsca
35 zł – II miejsca

Bilety
Sprzedaż zakończona.