EnglishEnglish
 
City Sounds: Hogni Egilsson (GusGus)

City Sounds: Hogni Egilsson (GusGus)

pon., 7 grudnia 2015, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

HÖGNI EGILSSON – wokalista GUS GUS wystąpi w Starym Klasztorze!

Högni Egilsson, pochodzący z Islandii multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor, znany szerszej publiczności z zespołu Gus Gus przyjeżdża do Polski z solowym projektem i zaprezentuje go 7 grudnia w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze w ramach cyklu City Sounds!

Ten trzydziestoletni artysta jest obecnie jednym z najbardziej utalentowanych i rozchwytywanych muzyków na Islandii. Jest jednym z członków popularnego zespołu Gus Gus, dla którego skomponował i zaśpiewał część utworów na dwóch ostatnich albumach „Arabian Horse” i „Mexico” oraz jeździł w trasy koncertowe po całym świecie. Högni Egilsson jest również kompozytorem i wokalistą w 7 osobowym projekcie Hjaltalin, na którego koncie jest wiele nagród islandzkiego przemysłu muzycznego oraz współpraca z narodową orkiestrą symfoniczną. Artysta tworzy także muzykę do sztuk teatralnych i filmów (m.in. Days Of Gray) oraz współpracuje z ludźmi odpowiedzialnymi za elektroniczny projekt Gluteus Maximus. Aktualnie Egilsson kończy pracę nad swoim solowym albumem. Jego unikalne podejście do kompozycji połączy 40 osobowy chór męski, orkiestrę smyczkową, elektronikę oraz charakterystyczny głos samego artysty tworząc przejmującą i bogatą w dźwięki całość. 

„Gus Gus to elektronika, pełna basów i sampli muzyka taneczna. Hjaltalin jest 7 osobowym zespołem z rozbudowanym instrumentarium oraz dwojgiem wokalistów. Utwory obu tych zupełnie różnych zespołów powstawały jednak przede wszystkim w domowym zaciszu, przy pianinie, w salonie mojego cichego mieszkania. Chciałbym zaprezentować polskiej publiczności utwory, które napisałem właśnie w takiej intymnej postaci, która nadaje im zupełnie innego, mocno emocjonalnego wydźwięku.” 

https://www.youtube.com/watch?v=wuHcS4ra2Go
https://www.youtube.com/watch?v=AIKXsSbRDdo

Bilety
Sprzedaż zakończona.