EnglishEnglish
 
City Sounds: HOGNI (Islandia), Tęskno

City Sounds: HOGNI (Islandia), Tęskno

wt., 20 listopada 2018, 19:30

sprzedaż zakończona
Opis

Högni - wokalista GusGus oraz Tęskno w Synagodze Pod Białym Bocianem!

City Sounds zaprasza na wyjątkowy polsko-islandzki koncert!

20 listopada w Synagodze Pod Białym Bocianem wystąpi Högni - wokalista legendarnej islandzkiej grupy GusGus, któremu  towarzyszyć będzie na scenie kwartet smyczkowy oraz polski projekt Tęskno, który  promować będzie swój debiutancki album.

Högni - wokalista grupy GusGus,  zadebiutował w 2017 roku pięknym, solowym krążkiem „Two Trains” w barwach wytwórni Erased Tapes. W swoim rodzinnym kraju stawiany jest obok taki artystów jak Sigur Sigur Rós, GusGus czy Björk. Ma na koncie podwójne „Icelandic Music Awards”, czyli islandzki odpowiednik „Grammy” jako „najlepszy debiutant” i „najlepszy twórca piosenek”. Solowo oraz z zespołami GusGus i Hjaltalin kilkukrotnie występował w Polsce, wyprzedając koncerty w największych miastach Polski

Högni KEXP session
https://youtu.be/bWm19XuLHFY
Högni + GusGus
https://youtu.be/SKLpL0y_FRE
Högni + Kiasmos
https://youtu.be/RvrPiDYjbWs

Tęskno - projekt wokalistki Joanny Longić i pianistki Hani Rani. Składa się na niego zbiór piosenek z autorskimi tekstami w języku polskim i muzyką, która stara się wymknąć podziałowi na znane gatunki i style, łącząc brzmienia akustyczne z nowoczesnymi. Okrzyknięty jednym z najbardziej obiecujących projektów 2018 roku, zespół po zaledwie roku istnienia ma na koncie występy m.in. na Open’erze, Slot Art Festivalu czy Transatlantyku oraz wyprzedane koncerty klubowe. Na jesień br. planowana jest premiera debiutanckiego albumu Tęskno, na którego nagranie, dzięki fanom, zespół zebrał ponad dwadzieścia tysięcy złotych.

Bilety
Sprzedaż zakończona.