EnglishEnglish
 
City Sounds: JUNO REACTOR

City Sounds: JUNO REACTOR

sob., 8 marca 2014, 17:30

Eter Club
ul. Kazimierza Wielkiego 19
50-077, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Juno Reactor -  twórcy muzyki do filmów Matrix i Desperado zagrają we Wrocławiu!

 

City Sounds ma zaszczyt zaprosić na koncert międzynarodowego składu Juno Reactor. Zespół Bena Watkinsona,  znany szerszej publiczności z muzyki do licznych filmów, będzie promował swoją najnowszą płytę pt. „The Golden Sun Of The Great East” 8. marca we wrocławskim klubie Eter. 

Juno Reactor to założony w Londynie przez Bena Watkinsona w 1990 roku zespół, którego głównym celem jest łączenie ze sobą muzyki instrumentalnej, elektronicznej i symfonicznej często współgrającej z egzotycznymi wokalami i chórem. 

Grupa znana jest z barwnych koncertów-performance'ów, w czasie których na żywo występują współpracujące z grupą zespoły oraz instrumentaliści. Skład muzyków współpracujących z grupą nie jest stały i ciągle się zmienia. Wśród nich wymienić można takich artystów jak: perkusista Mabi Thobejane, południowoafrykański zespół Amampondo, Eduardo Niebla, Steve Stevens, Greg Ellis, Taz Alexander, Ghetto Priest oraz Yasmin Levy.

Obecnie w zespole występują: Ben Watkins, Budgie (drums),  Sugizo (Guitar – Japan), Mali Mazal (Dancer – Percussionist – Israel),  Hamsika Iyer (Singer – India),  Amir Haddad (Guitar – Spain) – Kostas (Percussion – Greece)

Muzyka tworzona przez zespół jest połączeniem muzyki elektronicznej z instrumentalną i symfoniczną często w współgrającą z chórem i egzotycznym wokalem. Grupa łączy takie gatunki muzyczne jak psychedelic- i goa trance z world music i muzyką poważną.

W 1993 roku Juno Reactor po wydaniu swojego pierwszego albumu ‘’Transmissions’’ stał się wzorem i autorytetem dla innych artystów tworzących w goa trance’owym nurcie muzyki elektronicznej. 

Po kilkunastu latach efektywnej pracy Juno Reactor wydał siedem studyjnych albumów i dodatkowo stworzył lub współtworzył genialne soundtracki do wielu znanych filmów m.in. Matrix:Reaktywacja, Matrix: Rewolucje, Pewnego razu w Meksyku: Desperado2, Brave Story, Mortal Kombat czy Texhnolyze.

Bilety:
59 zł – przedsprzedaż
70 zł – w dniu koncertu

80 zł - miejsca siedzące (balkon)

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.