EnglishEnglish
 
City Sounds: Makowiecki - Moizm

City Sounds: Makowiecki - "Moizm"

śr., 9 kwietnia 2014, 20:00

Klub Muzyczny Łykend
ul. Podwale 37/38
50-040, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

"Moizm" Makowieckiego na City Sounds!


City Sounds zaprasza 9. kwietnia do klubu muzycznego Łykend na koncert Makowieckiego promujący płytę „Moizm”. Nową płytą Makowiecki podważył podstawowe prawo rynku: można debiutować dwa razy. 

"Moizm" to czwarta płyta w dorobku Artysty, ale pierwsza tak świadoma, autorska i odważna.

„Wypracowana, dopieszczona, powstawała przez kilka lat, bez pośpiechu. Z inspiracjami, wcale nieoczywistymi, sięgającymi muzyki francuskiej, z zaciekawieniem, wyczuwalnym, muzyką elektroniczną "Moizm" jest jednym z silnych kandydatów do polskiej płyty roku 2013” – tak o albumie Makowieckiego pisał na łamach GW Łukasz Kamiński.

„Moizm” przedstawia Makowieckiego w zupełnie nowym świetle – jako świadomego artystę, który przemawia własnym głosem i którego nie można ignorować. (…) Poza tym trzeba mieć naprawdę poukładane w głowie, by w czasach kiedy większość artystów inspiruje się zachodnimi nowościami w muzyce elektronicznej, sięgnąć tak głęboko do polskiej tradycji – Marcin Bieniek, T-Mobile Music. 

„Moizm” – mimo retro sprzętu w roli głównej – to dla Tomka Makowieckiego milowy krok do przodu. Deklaracja niepodległości, radykalna rewolucja i jednocześnie mocny kandydat do tytułu polskiego albumu roku – Angelika Kucińska, Przekrój.

Makowiecki wciąga równie mocno singlowym, tanecznym „Holidays in Rome”, co 10-minutowym „Dzieckiem szczęścia”. (…) „Moizmem” Makowiecki otwiera nowe drzwi – Wojciech Przylipiak, Gazeta Prawna.

Punktem wyjścia były wielogodzinne jam sessions w drewnianej chacie na Kaszubach – finalne, oparte na syntezatorach brzmienie całości Makowiecki dopracowywał już w domowym studiu. Efektem trzech lat pracy jest „Moizm” – eklektyczna i wielowymiarowa płyta, a przede wszystkim autorska interpretacja historii muzyki elektronicznej. Makowiecki skomponował większość utworów i wyprodukował album, autorami tekstów są z kolei: Marek Jałowiecki (Delons, Generał Stilwell), Graftmann (Miss Polski) i Kuba Wandachowicz (Cool Kids Of Heath). O wyjątkowości wydawnictwa świadczą również goście zaproszeni do udziału w nagraniach płyty – ważne nazwiska krajowej sceny elektronicznej, Daniel Bloom, Władysław Komendarek i Józef Skrzek.

KONCERTY: Różnią się od płyty tym, że muzycy pozwalają sobie na improwizacje, bawią się w perfekcyjny sposób dźwiękiem wprowadzając ludzi w trans, zabierają publikę do magicznej krainy 'MOIZMU'. Piosenki pod warstwą pięknych aranżacji już są śpiewane razem z publicznością.

Muzycy współtworzący zespół to:

Kuba Staruszkiewicz (Maria Peszek, wcześniej Pink Freud) - automaty perkusyjne
Patryk Stawiński (Maria Peszek, Homosapiens) - bas, syntezator
Olek Świerkot (Dawid Podsiadło, Miss Polski, współproducent ostatniej płyty Ani Dąbrowskiej) - gitara.

Tak było na trasie styczeń/luty: http://www.youtube.com/watch?v=dolVwuUigf0

Holidays in Rome dla:

Uwolnij Muzykę:  http://www.youtube.com/watch?v=jxaydanJdRg
Balcony TV : http://www.youtube.com/watch?v=8wGoTq4s7oQ

Bilety:
40 zł – w dniu koncertu

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.