EnglishEnglish
 
City Sounds: Olivia Anna Livki

City Sounds: Olivia Anna Livki

niedz., 21 lutego 2016, 21:00

sprzedaż zakończona
Opis

OLIVIA ANNA LIVKI promuje nowa płytę w Starym Klasztorze!

Olivia Anna LiVKi  wystąpi  w Starym Klasztorze 21 lutego w ramach trasy koncertowej promującej jej  najnowszy album “STRANGELIVV”.

LiVKI to berlińska artystka polskiego pochodzenia: basistka, kompozytorka, autorka, producentka i filmowiec. Karierę muzyczną rozpoczęła występując  w Berlinie i Nowym Jorku. 

W 2011 roku wydała samodzielnie swój debiutancki album, który w 2012 roku trafil na półki sklepowe w Polsce za sprawą  EMI Music Poland. LiVKI ma za sobą koncerty w Czechach, Berlinie, Hamburgu, Nowym Jorku, Londynie i Japonii. W Polsce wystąpiła  między innymi, jako support Lenny´ego Kravitza na warszawskim Torwarze, na Coke Live Music Festivalu, na katowickim OFFie  oraz wielu scenach klubowych największych polskich miast.

W 2013 roku ukazał się w USA jej singiel Dark Blonde Rises, powstały we współpracy z producentem Sterlingiem Fox´em (Lana Del Rey, Avicii, Madonna),  którym nie tylko wzbudziła duże zainteresowanie amerykańskich i brytyjskich blogerów, ale zainspirowała artystów na całym swiecie.

LiVKi  powróciła z drugim albumem,  jeszcze silniejsza i dojrzalsza, zabawna, prowokacyjna  oraz mocno polityzująca aktywistka popu. “Strangelivv “jest nawiązaniem do filmu "Dr Strangelove". Jak mówi sama artystka, "to strzał w serce aktualnej kultury i burzliwej sytuacji politycznej, ironizujący bezlitośnie kryzys  męskości, dyktatorów i ekstremistów". Najnowsze wydawnictwo Livki promuje dwoma teledyskami : “Geek Power” oraz “Subways”, które wyreżyserowała I wyprodukowała sama .

 Olivia Anna Livki znana jest z barwnych kostiumów. Tej wyjątkowo charyzmatycznej artystki  nie obchodzą  muzyczne trendy, nie używa wymyślnych efektów elektronicznych, a jedynie samplów perkusji, instrumentów klawiszowych i nagranych przez siebie amazońskich chórów. 

Najważniejsza na scenie jest ona sama ze swoją charakterystyczną  grą na basie i wokalem, który może kojarzyć się z dokonaniami Patti Smith i Kate Bush. Szalona energia i dobra zabawa nie opuszcza jej ani na moment podczas  koncertów.

Bilety
Sprzedaż zakończona.