EnglishEnglish
 
City Sounds: Parov Stelar Band

City Sounds: Parov Stelar Band

śr., 23 maja 2012, 20:00

Eter Club
ul. Kazimierza Wielkiego 19
50-077, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Parov Stelar na City Sounds!

23 maja w klubie Eter w ramach kolejnej odsłony cyklu City Sounds zagra od dawna oczekiwany we Wrocławiu Parov Stelar Band.

Parov Stelar to austriacki producent i muzyk Marcus Füreder. Uwagę świata przyciągnął świetnym debiutanckim albumem „Rough Cuts” (2004). Jego muzyka jest doskonałym przykładem kontynuacji trip-hopu, dziś ewoluującego w stronę lounge i downtempo, pełnego ciepłych, stylowych elektronicznych brzmień. Muzyka Parova w znacznej mierze opiera się jednak na naturalnych brzmieniach m.in. trąbki, kontrabasu czy fortepianu. Artysta ma na swoim koncie trzy solowe albumy oraz wspólny projekt z The Wolf Mayer Orchestra. Jego nagrania znane są z takich kompilacji jak „Hotel Costes”, „Many Ray” czy „Stress Free”, a Polsce chociażby ze składanek z cyklu „Pinacolada”.

Ostatni dwupłytowy album "Coco" wydany został w 2009 roku, a inspirowany był jazzem lat 20. XX wieku oraz swingiem. Pierwsza płyta to klimaty nu jazzowe, zaś druga CD to zebranie house’owych kawałków tego austriackiego DJ-a, do tej pory dostępnych jedynie na singlach.

Poprzednie koncerty zespołu w Polsce pokazały jak olbrzymi potencjał drzemie w ich chwytliwych, a przy tym wyrafinowanych utworach i jak doskonale sprawdzają się one w wersji koncertowej. Seria koncertów w Polsce będzie okazją do promocji nowego wydawnictwa płytowego zespołu - „The Princess” - którego premiera zapowiadana jest na 19 kwietnia.

Źródło: City Sounds

Bilety:
85 zł - przedsprzedaż
95 zł - w dniu koncertu

120zł - miejsca siedzące ( balkon)

Bilety
Sprzedaż zakończona.