EnglishEnglish
 
City Sounds: Paula i Karol

City Sounds: Paula & Karol

sob., 25 października 2014, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Paula & Karol  – pionierzy polskiego indie popu zagrają w Starym Klasztorze!

City Sounds z przyjemnością zaprasza na koncert promujący najnowsze wydawnictwo pionierów polskiego indie popu.


Paula & Karol zagrają 25 października w klimatycznych wnętrzach klubu muzycznego Stary Klasztor przy ul.Purkyniego 1.

Paula & Karol wdarli się przebojem na polską scenę folk popu przed pięcioma laty, z marszu zyskując miano pary dziwaków – śpiewali po angielsku, grali na instrumentach, którymi nie posługiwali się (bynajmniej) z  wirtuozerią, dawali koncerty w ogródkach i na chodnikach – i szybko stali się pionierami rozrastającej się w Polsce sceny indie popowej.

Paula, pół - Polka, pół - Kanadyjka pracująco naukowo jako socjolożka, i Karol – muzyk z Warszawy – poznali się i nim się zorientowali, już tworzyli muzykę; wpierw jako duet, potem z grupą zaprzyjaźnionych muzyków. Zespół ów, w skład którego wchodzą obecnie Christoph Graf Von Thun Und Hohenstein (instrumenty klawiszowe), Staszek Wróbel (perkusja), Krzysiek Pożarowski (gitara basowa) i Szymon Najder (gitara elektryczna), pomógł Pauli i Karolowi wykonać krok pomiędzy romantycznym folkiem a pop rockiem, nadając ich muzyce głębsze i bogatsze brzmienie. 

W minionych latach Paula i Karol koncertowali w Polsce –trasa koncertowa z polską gwiazdą popu Brodką – w Holandii (festiwal Eurosonic), na Ukrainie, we Francji, w Wielkiej Brytanii (trasa koncertowa i występ na festiwalu The Great Escape), w Stanach Zjednoczonych i  Kanadzie (na SXSW i Canadian Music Week). Regularnie występują też w Niemczech (w tym na festiwalu Reeperbahn), gdzie mieszka obecnie Paula. 

Czy coś zmieniło się przez wiele lat wspólnego grania? 

Oddajmy głos Pauli i Karolowi: „Razem piszemy muzykę, rozmawiamy o życiu, staramy się, aby nasze piosenki były jak najbardziej osobiste. Od kilku lat gramy i koncertujemy z tą samą grupą ludzi, którzy stali się dla nas bliskimi przyjaciółmi. Bardzo silnie wpływają na to, co robimy i w jaki sposób postrzegamy muzykę”.

Po krótkiej przerwie, zespół szykuje się do wydania trzeciego studyjnego albumu noszącego tytuł Heartwash.

Nowe piosenki zarejestrowano w Warszawie pod okiem sławnego (nominacja do nagrody Grammy) waszyngtońskiego producenta Ryana Hadlocka, a konieczne do tego fundusze zgromadzono dzięki finansowaniu społecznościo wemu (kampania crowdfundingowa przeprowadzona na stronie Polakpotrafi.pl). Nowy materiał przesiąknięty jest radosną, nierzadko psychodeliczną energią charakterystyczną dla występów na żywo Pauli i Karola, a jednocześnie można w nim odnaleźć ślady pozostawione przez członków zespołu, którzy dołączyli do niego niedawno. Autorzy piosenek nie odeszli  jednakże od popowej stylistyki, zapełniając album utworami, w których śpiewają o uczciwości, miłości,  stracie i trudach. Tytułowy Heartwash to słowo wymyślone przez muzyków i oznaczające „proces zmywania z siebie negatywnych doświadczeń, które przeszkadzają nam w wykonaniu kolejnego kroku, w pójściu naprzód”.

Źródło: organizator wydarzenia

Ceny biletów
35 zł – miejsce stojące

Bilety
Sprzedaż zakończona.