EnglishEnglish
 
City Sounds: Tricky

City Sounds: Tricky

niedz., 17 listopada 2013, 20:00

Eter Club
ul. Kazimierza Wielkiego 19
50-077, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

TRICKY - król trip – hopu, wokalista i głos Massive Attack powraca do Wrocławia!

 

City Sounds zaprasza 17 listopada do wrocławskiego klubu Eter na koncert króla trip-hopu, który promować będzie najnowszą płytę pt.” False Idols”

Tricky, wokalista, kompozytor i producent, aktor i odkrywca talentów, ale przed wszystkim legendarna postać bristol sound, głos zespołu Massive Attack i współtwórca muzyki trip-hop. 

Zadebiutował w formacji Wild Bunch, która później stała się Massive Attack. Wspólnie nagrali najważniejsze płyty gatunku Blue Lines i Protection. W 1995 odnosi wielki sukces solo, za sprawą debiutanckiego albumu Maxinquaye. Dziś ma na swoim koncie 9 studyjnych płyt i współpracę z wielkimi postaciami sceny. Komponował dla Bjork, która pojawiła się na dwóch piosenkach na płycie Nearly Good. Z PJ Harvey nagrywa wspólnie Broken Homes na albumie Angels With Dirty Faces. Na Blowback pojawiają się Anthony Kiedis i John Frusciante z Red Hot Chili Peppers oraz Cyndi Lauper i Alanis Morissette. Jest odkrywcą talentu  Martiny Topley-Bird (która wystąpiła na jego albumie Pre-Millenium Tension) oraz Costanzy Francavilla.  W 2008 roku Tricky powrócił w wielkim stylu, za sprawą doskonałego albumu Knowle West Boy. Kolejne lata przyniosły dancehallowy Tricky Meets South Rakkas Crew oraz doskonały Mixed Race, z hitem Murder Weapon. 

W maju ukazała się jego nowa płyta pt. „False Idols”, wydana po raz pierwszy w założonej przez niego wytwórni, a dystrybuowanej przez !K7. 

Płytę promuję utwór Nothing’s Changed, z niezastąpioną Francescą Belmonte, z którą już jesienią Tricky zawita do Polski promując wydawnictwo.

 

Bilety:
110 zł – pierwsze 500 szt.
130 zł – pozostałe

150 zł - miejsca siedzące ( balkon)

Bilety
Sprzedaż zakończona.