EnglishEnglish
 
City Sounds: Wax Tailor [live]

City Sounds: Wax Tailor [live]

śr., 13 listopada 2013, 20:00

Eter Club
ul. Kazimierza Wielkiego 19
50-077, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Słynny francuski mistrz brzmień downtempo i hip-hop Wax Tailor już w listopadzie na scenie City Sounds!

Ma na swoim koncie współpracę z Aloe Blacciem, cztery doskonale przyjęte albumy, setki wyprzedanych na całym świecie koncertów i jest jednym z najbardziej rozchwytywanych francuskich artystów. Do Polski przyjedzie na serię koncertów promujących jego ostatnie dzieło zatytułowane “Dusty Rainbow From The Dark“. We Wrocławiu zobaczycie go w pełnym koncertowym składzie już 13 listopada!

Wax Tailor to pseudonim francuskiego didżeja JC Le Saout, który w latach 90. pracował na rzecz kolektywu La Formule. Początek XXI wieku przyniósł im jednak rozstanie, a zdolny producent postanowił zabłysnąć już samodzielnie. Jego debiutancki album „Tales of The Forgotten Melodies” ukazał Francuza jako genialnego poszukiwacza sampli i muzycznych cytatów. Pojawiające się zewsząd porównania do takich mistrzów samplingu jak RjD2, Bonobo, czy Blockhead okazały się być jak najbardziej zasadne. Le Saoutowi nie brak bowiem muzycznej wyobraźni oraz talentu do tworzenia wpadających w ucho motywów.

Występy Wax Tailor to także prawdziwe koncertowe petardy. Showmańskie predyspozycje Le Saouta są niezaprzeczalne, a jego umiejętne łączenie scratchingu z żywym instrumentarium (wiolonczela, skrzypce, flet) podczas koncertów oraz gościnne udziały wytrawnych soulowych wokalistek i rapperów gwarantują niezapomniane przeżycia.

Dodajmy, że dobra passa Wax Tailora wśród fanów melodyjnych brzmień opartych na hiphopowym rytmie trwa do dzisiaj, czego dowodem może być jego częsta obecność na polskich i zagranicznych składankach muzycznych (Paris Indie Club, City Lounge, Nova Tunes). Artysta gości także na antenach stacji specjalizujących się w chilloutowych brzmieniach (Radio RAM, Chilli Zet, Radio PIN).

Dotychczas JC Le Saout współpracował z takimi artystami jak: Sharon Jones, Ursula Rucker, Keziah Jones, Aloe Blacc, Charlie Winston, Alice Russell, Charlotte Savary, A.S.M, Mattic, Archive, RJD2, DJ Format, DJ Vadim, General Elektriks, Daedelus.

Więcej o Wax Tailor:

www.waxtailor.com
www.facebook.com/thewaxtailor
www.youtube.com/thewaxtailor


Bilety:

miejsca stojące

42 zł -  pierwsze 200 szt.
48 zł -  przedsprzedaż 
58 zł – w dniu koncertu 

miejsca siedzące

60zł - przedsprzedaż (tylko w Biletin)
70zł - w dniu koncertu


Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.