EnglishEnglish
 
Civil War + support

Civil War + support

2014-02-11 - 2014-02-12

Warszawa, Katowice
sprzedaż zakończona
Opis

Super grupa Civil War dociera do Polski! Byli członkowie legendarnej formacji  Sabaton, w nowym muzycznym wcieleniu zagrają w Polsce 2 koncerty: 11 lutego w warszawskiej Proximie i dzień później 12 lutego w katowickim Mega Club. Zespół założony został przez  większość muzyków Sabatonu, zaraz po odejściu z grupy na początku 2012 roku, do składu dołączyli: nowy wokalista i basista, a w czerwcu tego roku na rynku ukazał się ich debiutancki album pod hasłem „The Killers Angels”. 

Civil War tworzą: klawiszowiec Daniel Myhr, gitarzyści: Rikard Sunden i Oskar Montelius oraz perkusista Daniel Mullback – znani z Sabatonu oraz wokalista Astral Doors – Patrik Johansson i basista Hell Patrol- Stefan „Pizza” Eriksson. Jak mówi gitarzysta Rikard Sunden „Civil War brzmi bardziej oldschoolowo i hardrockowo”. Muzycy podkreślają także, że istotna jest dla nich melodia, nie tylko ciężkie brzmienie, a teksty mimo wojennej nazwy – są o wszystkim, nie ograniczają się tylko do tematyki wojennej, jak to było w przypadku Sabatonu. 

Autorem okładki „The Killer Angels” jest polski artysta – Łukasz Jaszak! Singlem promującym wydawnictwo jest  utwór „First to Fight”, z którym można się zapoznać w TYM miejscu. Miłośnicy heavy metalu i power metalu powinni się licznie stawić na koncertach, bowiem tej części Sabatonu nie mieli okazji zobaczyć podczas ich ostatnich koncertów w Polsce – trafia się więc ku temu świetna okazja!

Skład zespołu:

Nils Patrik Johansson – (Astral Doors) wokal
Rikard Sunden – (ex Sabaton) gitary
Oskar Montelius – (ex Sabaton) gitary
Daniel Myhr – (ex Sabaton)  klawisze 
Daniel Mullback – (ex Sabaton) perkusja
Stefan “Pizza” Eriksson – (Hell Patrol) Bas

Civil War w sieci: www.civilwar.se  http://www.facebook.com/Civilwarsweden

Serdecznie zapraszamy!

Bilety:
80zł - przedsprzedaż
100zł - w dniu koncertu 

Bilety
Sprzedaż zakończona.