EnglishEnglish
 
Closterkeller

Closterkeller

pt., 10 kwietnia 2015, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

wROCKfest.pl zaprasza na koncert Anji Orthodox z zespołem Closterkeller. Koncert odbędzie się 10 kwietnia w najbardziej odpowiednim dla zespołu miejscu - w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.

CLOSTERKELLER to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. "klimatycznego" rocka na polskiej scenie. Rozpoczynali w 1988 roku, grając ciężką muzykę spod znak  brytyjskiej nowej fali.

Liderką zespołu jest Anja Orthodox - jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych. Teksty Anji - mroczna i pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller.

W ciągu lat swojej kariery zespół zyskał miano kultowej formacji scen polskiej. Grono słuchaczy Closterkeller jest bardzo szerokie. Są lubiani zarówno przez starszych jak i młodszych, na koncerty przychodzi młodzież rekrutująca się zarówno ze środowisk tzw. metalowych, jak i gotyckich, rockowych aż do słuchaczy muzyki pop. Bierze się to niewątpliwie z dużej różnorodności stylistycznej utworów zespołu. Od czasów debiutu muzyka grup przeszła ewolucję od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężki  metalem do psychodelicznego, nieco "zakręconego" pop-rocka z elementami gotyku.

Mimo tej różnorodności Closterkeller posiada swój własny, łatwy  rozpoznawalny, charakterystyczny styl i jest zespołem wyróżniającym się o  innych w pierwszej lidze polskiego rocka. Od wielu lat niezmiennie plasują się w czołówce najpopularniejszych zespołów rockowych pomimo, że grają muzykę nieco trudniejszą i bardziej ambitną, a ich najmocniejszą stroną są specyficzne ciężkie i mistyczne utwory.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.