EnglishEnglish
 
Colorado Band

Colorado Band

niedz., 18 listopada 2018, 18:00

Opis

Amerykański rock z elementami country. Energia i sceniczna charyzma. Jeden z najlepszych zespołów country w Polsce, Colorado Band, zagra w Sali koncertowej Radia Wrocław 18 listopada 2018 roku o godz. 18.00.

COLORADO BAND powstał‚ w 1992 roku w Łodzi z połączenia dwóch łódzkich zespołów w TEXEL oraz WESTERN STANDARD. Muzyka nowopowstałej formacji nawiązuje do korzeni country, jak również do klasycznego rocka. Amerykański rock z elementami country stał się inspiracją i wyzwaniem do stworzenia własnego, niespotykanego w Polsce brzmienia. 

Zespół był pierwszym zespołem ze środowiska country , który znalazł się w elitarnej grupie najpopularniejszych zespołów w Polsce . Potwierdzeniem tej wysokiej pozycji jaką COLORADO BAND uzyskał na polskim rynku muzycznym była nominacja do reprezentowania Polski na festiwalu „Europe Country ‘98” w Mrągowie , gdzie zdobył nagrodę publiczności i zajął I miejsce w konkursie „Audio-Tele”. Uniwersalność swojej muzyki zespół udowodnił występując 3-krotnie  w latach 1999 , 2000 i 2003 na Międzynarodowym Festiwalu Country „Visagino” na Litwie .

George Hamilton V to znany artysta w USA z którym COLORADO BAND  współpracuje od kilku lat . Owocem tej współpracy jest płyta z zarejestrowanego w 2000 roku koncertu w Radiu Łódź pt. „Live in Łódź” . Płyta ta zdobyła uznanie w środowisku country i została uhonorowana nagrodą „Wydarzenie artystyczne roku 2002”.  

Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów na festiwalach w kraju i za granicą. Wydał też sporo płyt, z których najnowsza „XXV” ukazała się w 2017 roku i podsumowuje 25 lat pracy artystycznej zespołu.

Bilety

Miejsca numerowane