EnglishEnglish
 
CONTINENTAL (USA)

CONTINENTAL (USA)

śr., 21 września 2016, 20:00

Stara Piwnica
ul. Krupnicza 15
53-004, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Continental – nowy projekt założyciela Dropkick Murphys w Starej Piwnicy!

Rick Barton,  założyciel i gitarzysta legendy celtic punk rocka - Dropkick Murphys, przyjedzie do Wrocławia ze swoim solowym projektem. Koncert zespołu Continental odbędzie się 21 września w niedawno otwartym klubie muzycznym Stara Piwnica przy ul. Krupniczej 15.

Zespół Continental gra jedyną w swoim rodzaju mieszankę rocka z wyraźnymi wpływami  punka, country, folku i bluesa. W skład zespołu, obok Ricka Bartona, wchodzą: jego syn Stephen na gitarze basowej, Connor Colbert na perkusji oraz Dave DePrest na gitarze.

Continental jest dziełem ludzi rock and rolla. W dosłownym tego słowa znaczeniu. Jak przystało na prawdziwych rockmanów członkowie Continental nie płacą rachunków. Dlatego, aby związać koniec z końcem i co najważniejsze, aby utrzymać zespół i muzyczną produkcję, zarówno Rick jak i jego syn Stephen Barton malują domy, gdy nie są w trasie koncertowej. Rick jest bardzo dobrze znany w kręgach muzycznych. Popularność zdobył pisaniem piosenek i współpracą przy projektach takich jak: Everybody Out!, Street Dogs i FM359. Jako gitarzysta i członek-założyciel Dropkick Murphys ma największy wpływ na muzyczne losy zespołu. 

Drugie, pełnometrażowe wydanie Continental - Millionaires, jest udoskonaleniem i mieszanką wpływów rocka, punka, country, folku i bluesa. Zarówno osobiste teksty Ricka jak i jego opowiadania, sprawiły, że płyta jest niezależna i różni się od typowej oferty rockowej. Wynikiem wspólnej pracy jest album osobliwego, amerykańskiego rock and rolla.

Bilety
Sprzedaż zakończona.