EnglishEnglish
 
D.O.A., Dezerter

D.O.A., Dezerter

śr., 23 października 2013, 20:00

Klub Alibi
ul. Grunwaldzka 67
Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

D.O.A. – kanadyjska legenda punk rocka, zagra wspólny koncert z Dezerterem!

Już 23 października we wrocławskim klubie Alibi,  w ramach cyklu „wROCKfest.pl prezentuje” na jedynym wspólnym koncercie w Polsce zagrają dwie legendy sceny punkrockowej – kanadyjski D.O.A. i polski Dezerter.

Muzyczne spotkanie po latach będzie tym ciekawsze, że przed prawie 30 laty, w czasie stanu wojennego w Polsce, wokalista D.O.A. Joey Keithley koncertujący wówczas w Polsce,  zabrał ze sobą taśmy z nagraniami Dezertera (materiał z singla plus nagrania z Jarocina ’84 i nielegalnej sesji w studiu radiowym) do Ameryki w celu wydania albumu.  Płyta, która miała nosić tytuł Greatest Shits ukazała się w barwach wytwórni Maximum Rock’n'Roll dopiero w 1987 r.  jako Underground Out of Poland.

D.O.A. to zespół-instytucja kanadyjskiej sceny hardcore punk. Grupa dowodzona przez niezmordowanego wokalistę i gitarzystę Joe "Shithead'a"Keithley'a  powstała w 1978 roku w Vancouver  w Kanadzie.

Twórczość D.O.A. cechują bezkompromisowe, polityczne wypowiedzi związane najczęściej z antyglobalizmem,, antyrasizmem czy wolnością słowa.Wraz z takimi zespołami jak: The Germs, Black Flag i Negative Trend uważani są za prekursorów nurtu hardcore. Wiele zespołów z lat późniejszych, takich jak: Red Hot Chilli Peppers, Green Day, Rancid czy The Offspring przyznaje się do wpływu D.O.A. na ich twórczość.

Pod koniec lat 80- tych współpracowali z Jello Biafrą i nagrywali dla jego wytwórni Alternative Tentacles. Ich płyty w Polsce na winylu, CD i kasetach wydawało QQRYQ w latach 90-tych. Od dłuższego czasu płyty D.O.A. wydaje ich własna wytwórnia Sudden Death Records. (Ich dyskografia liczy 24 albumy).

Dwa pierwsze albumy D.O.A., Something Better Change i Hardcore 81 znajdują się w piątce najlepszych kanadyjskich albumów punkowych  wszech czasów. 22 grudnia 2002 roku, w 25 rocznicę istnienia zespołu, burmistrz Vancouver - Larry Campbell - uhonorował ich zaangażowanie ogłaszając tę datę Dniem D.O.A..

 

Dezerter to czołowy przedstawiciel polskiej sceny punkrockowej. Ta legenda sceny niezależnej wyrosła na fali antysystemowego buntu początku lat 80 i po dziś dzień pozostaje punktem odniesienia dla kolejnych pokoleń znudzonych konformizmem i powszechną miałkością. Od lat koncertują nie tylko w Polsce, można ich posłuchać w najdalszych zakamarkach świata. Docierają ze swoim przekazem do każdego, kto ma w sobie choć trochę dociekliwości i szuka, a później ma odwagę pójść jeszcze dalej. 

Na swoim koncie mają dwanaście albumów studyjnych i setki koncertów, które inspirują kolejne pokolenia.

Zespół Dezerter tworzą:

Robert Matera – gitara, śpiew
Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty
Jacek Chrzanowski – bas

Bilety:
39 zł – pierwsze 200 szt.,
45 zł – przedsprzedaż,
50 zł – w dniu koncertu

Bilety
Sprzedaż zakończona.