EnglishEnglish
 
DANIEL SPALENIAK

DANIEL SPALENIAK

wt., 25 października 2016, 20:30

sprzedaż zakończona
Opis

Daniel Spaleniak zaśpiewa w Starym Klasztorze!

City Sounds zaprasza 25 października do Starego Klasztoru na koncert Daniela Spaleniaka!

Daniel jest 23-letnim artystą pochodzącym z Łodzi, bezpośrednio związanym z muzyką od urodzenia. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory, wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku - piosenkę Back Home można usłyszeć w telewizyjnym serialu kryminalnym Elementary, a Why w popularnej produkcji The Path.

Daniel Spaleniak to objawienie ostatnich lat w muzyce alternatywnej. Jest kolejnym muzykiem z Łodzi, który zdobywa popularność i uznanie na ogólnopolskiej scenie. 

Jego muzyka to trzymające w napięciu, nastrojowe i niepokojące kompozycje z pogranicza alternatywnego folku i americany, które idą w parze z głębokim, niskim i szorstkim wokalem Daniela, na długo zostającym w pamięci. Album "Dreamers" promują dwie kompozycje - "Full Package of Cigarettes" (utwór często określany jako muzyka drogi) oraz utrzymany w niepokojącym, melancholijnym klimacie "My name is wind”, do której powstał wideoklip autorstwa Weroniki Izdebskiej.

Debiutancka płyta Daniela, już po kliku dniach od premiery zebrał bardzo pozytywne recenzje w najważniejszych internetowych serwisach muzycznych.

Bilety
Sprzedaż zakończona.