EnglishEnglish
 
DIE KRUPPS (Niemcy), FRONT LINE ASSEMBLY (Kanada)

DIE KRUPPS (Niemcy), FRONT LINE ASSEMBLY (Kanada)

śr., 29 sierpnia 2018, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Die Krupps i Front Line Assembly zagrają we Wrocławiu!

W ramach The MACHINISTS UNITED Tour 2018 do Wrocławia
 przyjadą czołowi przedstawiciele sceny EBM i electro industrial - DIE KRUPPS z Niemiec oraz FRONTLINE ASSEMBLY z Kanady.
 Koncert odbędzie się 29 sierpnia w Sali Gotyckiej Starym Klasztorze.

 

DIE KRUPPS 

Światowi krytycy widzą ten zespół gdzieś pomiędzy Kraftwerk, a Einsturzende Neubauten, jako pionierów elektronicznej i industrialnej muzyki. Zespoły takie jak Front 242 i Nitzer Ebb nazywają ich swoją inspiracją. A ich własne muzyczne inspiracje oscylują gdzieś pomiędzy Depeche Mode, a innymi pionierami innowacyjnych dźwięków elektroniki. Przez ponad 25 lat, z wieloma płytami na koncie, które odniosły sukces, Die Krupps osiągnęli rangę zespołu niewątpliwie znaczącego.
Po monumentalnym i industrialnym debiucie z albumem "Stahlwerksinfonie" zaczątki stylu jaki nazywamy Electronic Body Music pojawiły się na singlu "Wahre Arbeit Wahrer Lohn" Pozostałe albumy, "Volle Kraft Voraus" oraz "Entering The Arena" stały się początkiem sukcesu i ekspansji międzynarodowej. 
Kolejny album "I" przyniósł niespodzianki, a w muzyce zespołu zaczęły pojawiać się inspiracje metalowymi motywami, agresywnymi wokalami i gitarowymi riffami. Mini album "A Tribute To Metallica" potwierdził ten nowy krok zespołu, zwracając uwagę organizacji Lars Ulrich and Co, która pozwoliła zespołowi na długoterminowe umowy i kontrakty w USA.
Album "II - The Final Option" The Final Remixes - zawiera remiksy m.in takich zespołów jak: Nine Inch Nails, Sisters Of Mercy, Faith No More, Clawfinger.
Kolejny krążek zatytułowany "III - Odyssey Of The Mind" znów stał się inspiracją dla wielu nowych zespołów, które zaczęły powstawać w tym czasie. Jednym z nich jest zespół Rammstein, którego adaptacja utworu "The Dawning Of Doom" z albumu "I " jest swojego rodzaju hołdem dla Die Krupps.
2005 rok to czas 25-lecia grupy. Die Krupps wrócili do koncertowania i okazało się, że ich występy na żywo są jeszcze lepsze niż dotychczas. Muzycy udowodnili, iż mimo przerwy w działalności nie stracili swoich umiejętności, swojej świeżości, swojej oryginalności.
Rok 2007 roku przyniósł album "Too Much History" Nowy rozdział w historii Die Krupps to jak mówi  założyciel grupy: 25 lat muzyki określanej jako Metal Machine Music (metal-maszyna-muzyka) albo lepiej Man Machine Music (człowiek - maszyna - muzyka) w erze robo sapiens.   W 2015 roku ukazał się album V-Metal Machine Music.

Rok później grupa nagrywa ponownie materiał z debiutanckiej  płyty, który ukazuje się pod nazwą Stahlwerkrequiem,  a po kilku miesiącach na rynek trafia album koncertowy "Live Im Schatten Der Ringe".

FRONTLINE ASSEMBLY 

(FLA) jest projektem stworzonym przez  pochodzącego z Austri,i a  mieszkającego na stałe w Vancouver kompozytora i producenta Billa Leeba, W 1986 roku po odejściu z zespołu Skinny Puppy Lebb wraz z Michaelem Balchem powołali do życia  FLA i wydali parę kaset (nazywanych Total Terror I & II), które utorowały drogę kolejnym wydawnictwom: „The Initial Command”, „State of Mind” i „Corrosion”. W końcu 1988 r. zespół nagrał „Corroded Disorder”. Kolejne albumy, „Gashed Senses” i „Crossfire”, ugruntowały ich mocną pozycję na scenie industrialnej i skłoniły artystów do wyruszenia w pierwsze światowe tournée. W 1990 r. z grupy odszedł Balch, a na jego miejscu pojawił się Rhys Fulber, i w tym nowym składzie FLA wydało płytę „Caustic Grip”. Dwa lata później duet nagrał „Tactical Neural Implant” – dla wielu osób jest to szczytowe osiągnięcie muzyki industrialnej. Krążek ten do dzisiaj wyznacza to co najlepsze w tym gatunku.

W 2001 r. z zespołu odszedł Chris Peterson, a wrócił Rhys Fulber (Fear Factory, Conjour One). W 2003 r. odmieniony Front Line Assembly wydaje bardzo wyczekiwany singiel „Maniacal”  a w 2004 r. album „Civilization. W 2005 r. doszło do długo oczekiwanej fuzji – Bill Leeb, Rhys Fulber i Chris Peterson wraz z nowymi członkami FLA, Jeremym Inkelem, Adrianem Whitem i Jaredem Slingerlandem, rozpoczęli pracę nad albumem „Artificial Soldier”. Ten krążek przekroczył najśmielsze oczekiwania fanów zespołu. Ciężko brzmiące bity, klimatyczne gitary, przenikliwe melodie, dynamicznie syntezatory i charakterystyczny wokal Billa Leeba stworzyły wyjątkowo spójną i niepowtarzalną jakość. 

W 1994 r.  ukazał się album „Milennium”, z dużymi dawkami prawdziwych i samplowanych metalowych gitar, zabrał słuchaczy w podróż wkraczającą poza dotychczasowe granice muzyki industrialnej. W 1995 r. zespół wydał płytę „Hard Wired” 

Rezultatem pracy nowego składu były nowy album „Improvised Electronic Device” wydany w 2010 r. i singiel „Shifting Through the Lens”. Nowe kompozycje pokazują, że przez ponad dwie dekady działalności FLA udało się zachować swoją dominującą pozycję na scenie.. Ostatnim wydawnictwem grupy pozostaje album "Echogenetic" wydany w 2013 roku. W  marcu 2016 roku ponownie do składu zespołu dołączył Rhys Fulber.

Bill Leeb nie ogranicza się do samego FLA, ale pojawia się w innych projektach takich jak: Noise Unit, Delerium, InterMix, Cyberaktif, Equinox i Synaesthesia. Muzyk także skomponował muzykę do popularnej gry komputerowej, Quake 3 – the Arena.


Ceny biletów

70 zł - I pula (do 15.06.2018)
80 zł - II pula
90 zł - w dniu wydarzenia

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.