EnglishEnglish
 
Distemper , 740 Milionów Oddechów

Distemper , 740 Milionów Oddechów

czw., 26 maja 2011, 19:00

Klub Madness
ul. Hubska 6
50-502, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

DISTEMPER

Gdy muzycy Distemper biorą w swe ręce instrumenty nikt nie stoi w miejscu. Powodem tego jest fakt istnienia zespołu na scenie od 20 lat. W ciągu tego czasu Distemper nagrał 18 albumów w klimatach dzikiego ska. Zespół od zawsze gra perfekcjonalny mix rytmów punk, dance i ska. Wszystko to oraz surowy głos Dazenta – wokalisty zespołu powoduje, iż Distemper jest jednym z najlepszych eksportowych hitów na rynku muzyki ska, pochodzącym z Rosji – kraju mroźnych zim. Począwszy od swojej pierwszej trasy koncertowej w 2002 roku, zespół jest znany na scenach europejskich. Doświadczenie muzyków wyraża się w bardzo profesjonalnych koncertach. Zespół jest często nazywany rosyjskim Mighty Mighty Boostones. Distemper bez wątpienia wie jak przyciągnąć uwagę publiczności aż do ostatnich rytmów koncertu. Podczas gdy wykonują swój sztandarowy kawałek „Crazy Dog” ich maskotka pojawia się na scenie. Każdy, kto zna i ceni takie zespoły jak La Vela Puerca, Ska-P z pewnością znajdzie podobne a być może nawet lepsze rytmy w muzyce Distemper.
26 maja 2011 roku Distemper wystąpi w Klubie Madness we Wrocławiu w składzie: Dazent – gitara, wokal ; Lolik – bass ; Wasja – trąbka ; Sash – saksofon oraz Bai - perkusja

Więcej informacji o zespole na stronach: www.distemper.ru www.myspace.com/distempermoscow

 

740 MILONÓW ODDECHÓW
Początku zespołu 740 Milionów Oddechów nikt za dobrze nie pamięta, ale za pomocą izotopu węgla udało się go w przybliżeniu ustalić na rok 1994 n.e. Wspólne granie zaczęło się, jak zwykle w Polsce tamtych lat, od punka, a późniejsza lekka domieszka reggae sprawiła, że repertuar złagodniał i z czasem składały się na niego głównie rytmy ska.
Zespół zawsze był niezależny, nie dążył do rozgłosu, co w konsekwencji sprawiło, że do dziś nie ukazała się żadna płyta długogrająca prezentująca jego niemały dorobek.
Przez długi okres wzlotów i upadków skład Oddechów zasilały niezliczone masy instrumentalistów. W różnych konfiguracjach osobowych zespół zagrał na większości znaczących imprez w tym kraju, a także niezliczonych wsio-domokulturowo-klubowych spędach lat 90.
Głównym motywatorem twórczości bandu była publiczność, która zawsze ładowała baterie maszyny 740 na 740 procent. Oddechy - paczka przyjaciół, która mimo różnic charakteru, poglądów i upodobań muzycznych, potrafiła przebywać razem w pomieszczeniu nie większym niż średnia łazienka i do tego, grając do utraty sił w temperaturze wrzenia, dobrze się bawić.
Dzisiaj Oddechy to grupa dojrzała, świadoma swoich wad i zalet, gotowa na zaprezentowanie w telegraficznym skrócie kilku utworów, z kilkudziesięciu, które powstawały przez cały okres ich burzliwej działalności i kilkunastu, które już w marcu 2011 roku ukażą się na płycie. Lecz uważaj - to, że słuchasz tej płyty już dziś, to nie przypadek, to część planu...

Obecnie zespół tworzą:
Qla - gitara, śpiew
Sasha - wokal
Pivo - gitara, melorecytacja
Fantomas - bas
Radziu - saxofony
Gregor - trąbka
Bzq - perkusja    

źródło: materiały promocyjne organizatora

 

Uwaga! Wstęp na koncert tylko dla osób pełnoletnich.

Bilety:

15zł - przedsprzedaż

25 zł - w dniu koncertu

Od 18.04 bilety  do nabycia także w punkcie sprzedaży Biletin  (Dlastudenta.pl ul. Świdnicka 19 Wrocław, czynne pon-pt, godz. 9-17 )

Bilety
Sprzedaż zakończona.