EnglishEnglish
 
DJ SHADOW

DJ SHADOW

sob., 16 marca 2013, 21:00

Klub Basen
ul. Marii Konopnickiej 6
00-491, Warszawa
sprzedaż zakończona
Opis

Agencja Illegalbreaks zaprasza na niesamowite wydarzenie – już 16. marca w warszawskim klubie Basen pojawi się DJ SHADOW! Występ legendarnego artysty odbędzie się w ramach jego międzynarodowej trasy "All Basses Covered". Gwiazda wystąpi także 14. marca w sopockim klubie Sfinks700 oraz 15.03. w klubie SQ w Poznaniu.

 DJ SHADOW (Josh Davis) w 1996 r. wydał "Endtroducing" - album, który wprowadził prawdziwą rewolucję w dziedzinie samplingu i udoskonalił wiele elementów z nim związanych oraz zapoczątkował nowo rozwijający się gatunek muzyczny jakim jest trip-hop. Od tego momentu DJ Shadow zyskał ogromny szacunek i sławę. W 1998 r. przyszedł czas na wydawnictwo "Preemptive Strike" zawierające starsze materiały. Rok później doszło do wydania płyty "PsynceFiction" przez grupę U.N.K.L.E., którą współtworzył między innymi Josh Davis. Kolejny long play, "The Private Press", ukazał się w roku 2002 i zawierał m.in. przebój "Six Days". W późniejszych latach światło dzienne ujrzały „In Tune and On Time” (2004) i „The Outsider” (2006). Rok 2011 przyniósł album "The Less You Know, The Better", który również zyskał ogromne pochwały. 

Dj Shadow współpracował z takim sławami jak Zack De La Rocha (Rage Against The Machine), Jon Spencer Blues Explosion czy Mos Def. Stworzył niezapomniane remixy utworów autorstwa Keane, Beastie Boys i Depeche Mode. Shadow to najsłynniejszy twórca muzyki trip-hopowo  elektronicznej. Odnosi wielkie sukcesy zarówno jako muzyk, jak i producent  oraz turntablista. Wszystko co Josh Davis zrobił dla rozwoju muzyki jest ogromnym osiągnięciem, a jego wpływ na wiele gatunków będzie zawsze widoczny.

Więcej o DJ Shadow dowiecie się na stronach:
http://www.djshadow.com
http://www.facebook.com/djshadow

Jako support zaprezentuje się Falcon1 - jeden z najlepszych polskich DJów/turntablistów, posiadacz 5 tytułów Mistrza Polski federacji IDA.  O świetny klimat podczas afterparty zadba BC Gangsteppaz, DJ i promotor, hołdujący głównie stylistyce rodem z wysp.

Sponsorem wydarzenia jest marka House - http://www.house.pl

Bilety
Sprzedaż zakończona.