EnglishEnglish
 
Dr Misio

Dr Misio

pt., 24 kwietnia 2015, 19:30

sprzedaż zakończona
Opis

DR MISIO
5stancja; 24 kwietnia 2015 r.

Dr MISIO, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – aktora, scenarzysty, reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski. Jakubik znany jest głównie ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego („Wesele”, „Dom zły”).

Nazwę Dr Misio zaczerpnięto przekornie z tekstu „Dr Misio” pisarza, redaktora m.in. działu „Kultura” G. W., wyróżnionego nagrodą Czytelników Literackiej „Nike” - Krzysztofa Vargi o schizoidalnej naturze człowieka.

Oprócz twórczości Krzysztofa Vargi zespół w warstwie literackiej może poszczycić się słowami również zaprzyjaźnionego poety, (wielokrotnie nominowanego do Literackiej Nagrody „Nike”, laureata „Paszportu Polityki”), dziennikarza i muzyka - Marcina Świetlickiego.

Sam Jakubik (nominowany w kategorii „Człowiek roku 2010” w konkursie „Wdechy” Gazety Wyborczej) mawia na scenie: „w życiu nie spodziewałem się, że będę śpiewał piosenki z Jego tekstem”… . Mowa tu o utworze „Ona wie” ze słowami… Cypriana K. Norwida!

Dr Misio gra ostrego rock & rolla bez przebaczenia. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite, mądre teksty i brak muzycznego kompromisu sprawiają, że to nowa i oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka ale przede wszystkim ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji, otwartych na formę i nie stroniących od wspólnej, niemalże rytualnej zabawy.

W lutym 2013 r., Zespół Dr. Misio podpisał swój pierwszy kontrakt płytowy z najwiekszą firmą wydawniczą Universal Music na wydanie debiutanckiego albumu pod nazwą „Młodzi”. W czerwcu 2013 r., Zespół otrzymał nagrodę dziennikarzy w kategorii Trendy podczas festiwalu TopTrendy - Sopot 2013 21 piaździernika 2014 r., z kolei miała miejsce premiera drugiej płyty Zespołu pt. „Pogo”

Dr MISIO występuje w składzie:

Arek Jakubik – wokal
Paweł Derentowicz – gitara
Mario Matysek -  gitara basowa
Radek Kupis – klawisze
Jan Prościński - perkusja

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.