EnglishEnglish
 
Dr Misio

Dr Misio

śr., 26 listopada 2014, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Dr Misio, czyli Arek Jakubik & Friends  w Starym Klasztorze!

wROCKfest.pl zaprasza 26. listopada do klubu muzycznego Stary Klasztor przy ul. Purkyniego 1 na koncert kultowej już grupy Dr Misio.

 

Dr Misio, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – aktora, scenarzysty, reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski, znanego głównie ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego („Wesele”, „Dom zły”).

Arek wyreżyserował m.in. teatralnego „Jeźdźca burzy” z muzyką The Doors i debiutancką fabułę „Prosta historia o miłości” – Grand Prix Kina Niezależnego na Festiwalu w Gdyni z Magdą Popławską, Rafałem Maćkowiakiem & Bartkiem Topą w rolach głównych: http://www.youtube.com/watch?v=1K4SmYfIT3k

Nazwę Dr Misio przekornie zaczerpnięto z tekstu „Dr Misio” pisarza, redaktora m.in. działu „Kultura” G. W., wyróżnionego nagrodą Czytelników Literackiej „Nike” - Krzysztofa Vargi o schizoidalnej naturze człowieka. Oprócz twórczości Krzysztofa Vargi zespół w warstwie literackiej może poszczycić się słowami również zaprzyjaźnionego poety, wielokrotnie nominowanego do Literackiej Nagrody „Nike”, laureata „Paszportu Polityki”), dziennikarza & muzyka - Marcina Świetlickiego.

Sam Jakubik (nominowany w kategorii „Człowiek roku 2010” w konkursie „Wdechy” Gazety Wyborczej) mawia na scenie: „w życiu nie spodziewałem się, że będę śpiewał piosenki z jego tekstem”… - tak zapowiadając utwór „Ona wie” ze słowami… Cypriana K. Norwida!

Dr Misio gra ostrego rock & rolla bez przebaczenia. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite, mądre teksty i brak muzycznego kompromisu sprawiają, że to nowa i oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka ale przede wszystkim ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji, otwartych na formę i nie stroniących od wspólnej, niemalże rytualnej zabawy.

W warszawskim Teatrze IMKA Arek Jakubik gra z powodzeniem monodram „Ja” a towarzyszą mu muzycy Dr Misio http://www.teatr-imka.pl/ja,484824,2010_12_17,1900.html

Dr Misio pod wodzą Wojtka Smarzowskiego zrealizował swój pierwszy klip do utworu „Młodzi” z debiutanckiego albumu, który nagrano 2012 u Adama Toczko w Elektra Studio z Olafem Deriglasoffem w roli producenta muzycznego. 

We wrześniu 2012 miał premierę film o Paktofonice, w którym Arek zagrał rolę managera.

31 stycznia 2013r. miał premierę najnowszy film Wojtka Smarzowskiego pt: 'Drogówka', w którym Arek Jakubik zagrał rewelacyjna rolę policjanta- Petryckiego za którą dostał nagrodę : Polskiego Orła. W lutym 2013r. zespół Dr Misio podpisuje swój pierwszy kontrakt płytowy z największą firmą wydawniczą Universal Music na wydanie swojej pierwszej płyty pt: „Młodzi”. W czerwcu 2013 zespół otrzymał nagrodę dziennikarzy w kategorii Trendy podczas festiwalu TopTrendy - Sopot 2013

Teraźniejszość: super recenzje, dużo koncertów, coraz więcej fanów!

 

Dr Misio gra w składzie: 

Wokal: Arek Jakubik
Gitara: Paweł Derentowicz
Gitara basowa: Mario Matysek
Klawisz: Radek Kupis
Perkusja: Jan Prościński

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.