EnglishEnglish
 
Duberman, Earl Jacob

Duberman, Earl Jacob

sob., 20 grudnia 2014, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

DUBERMAN - roots reggae noc w Klasztorze!

wROCKfest.pl oraz Karrot Komando zapraszają w sobotę 20 grudnia do klubu Stary Klasztor na roots reggae noc! Okazją do wspólnej zabawy będzie promocja najnowszej płyty zespołu DUBERMAN pt. "Duberman is back". Gościem specjalnym koncertu bądzie znany fanom muzyki reggae EARL JACOB.

Duberman rozpoczął swoją działalność, wiosną 2002. Przez długie lata miasto Kraków nie wydawało nowych zespołów reggae. Impulsem w przypadku Dubermana stał się najazd imigrantów z różnych części kraju. W ten oto sposób w zespole pojawiają się znany z Paprika Korps Piotrek, dr Emzk - początkujący wówczas adept muzyki dub, basista Katharsis, Village of Peace i Natury Bhakti oraz gitarzysta Bakshishu MarioTolo. Imigranci wsparci rodowitymi krakowiakami Markiem, perkusistą Świetlików, Sławkiem i Rafałem, muzykami DreadLion zaczynają stawiać pierwsze kroki pod nowym szyldem.

Po drodze muzycy Dubermana tworzyli nowe oblicze Bakshisha. W 2004 roku ze składu odchodzi MarioTolo zastąpiony szybko przez Jacka (lidera zespołu YereYereLi). Krystalizuje się również skład chórków. Początkowo duet, potem trio i znowu duet wokalny to dwie piękne niewiasty Magda oraz Gosia. W 2005 Duberman występuje również w krakowskim klubie Studio, jako support dla Horace Andyego. Powstałe tam wtedy nagranie DVD, do dzisiaj stanowi najlepszą wizytówkę zespołu.

2006 był rokiem przełomowym dla Dubermana, czasem nagrania nowej płyty King Of The Day i licznych koncertów w Polsce i zagranicą. Zespół zamilkł na kilka lat grywając sporadycznie. W roku 2013 wydał epk zapowiadającą nowy album "Duberman is back" oraz powrócił w nieco odmienionym składzie (nowym basistą zespołu został Emil Wojtczak, znany m.in. z grupy Vavamuffin) podczas koncertu na Ostróda Reggae Festival.

Płytę "Duberman is back" wydaną w listopadzie 2104 roku nagrano w składzie:

Marek Piotrowicz - bębny
Emil Wojtczak - bass
Sławek Spędzia - instrumenty perkusyjne
Radek Ciurko - klawisze, gitara
Jacek Strączek - gitara rytmiczna, śpiew
Piotr Maślanka - śpiew

Earl Jacob od 2005 roku współtworzy Tisztelet Sound. Od 2009 roku jest członkiem formacji Pablopavo i Ludziki. Od 2010 do 2013 śpiewał w zespole The Bartenders. W międzyczasie miał również niekłamaną przyjemność śmigać w superskładzie Soul Operators. To wszystko czyni Earl Jacoba doświadczonym graczem na polskiej scenie muzycznej. Graczem, który wreszcie postanowił to doświadczenie przekuć w debiut solowy.

Płyta "Warto rozrabiać" to efekt ponad dwuletniej pracy duetu Mothashipp - Earl Jacob. Kiedy panowie spotkali się na pogadankę, bardzo szybko okazało się, że mówią w tym samym języku - po polsku. Olek występując z pozycji Geniusza w sprawny sposób poukładał i skanalizował pomysły Kuby i po kilku tygodniach gotowi byli, żeby wejść do Western Jive i zacząć pracę. Setki godzin w studio dały album, którego stylistykę można określić mianem "vintage na sterydach". Z pomocą fantastycznych muzyków sesyjnych (w tym rozbudowanej sekcji dętej i smyczków!) udało się osiągnąć efekt w postaci płomiennego romansu klasycznych brzmień rocksteady, ska i roots z nowoczesnymi rozwiązaniami studyjnymi.

http://www.youtube.com/watch?v=veKSxHq6Xxs
http://www.youtube.com/watch?v=2eIBzE_9B3k

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.